Michal Kole

Jak mám méně chápavé prodavačce zítra vysvětlit, že právnická osoba je POVINNA příjmou STANDARDNĚ poškozenou bakovku?

Na dveřích má napsáno s.r.o. tak měla tolik drzosti mi tvrdit, že právnická osoba není.

A že prý to přijmout nemusí. Přitom zákon mluví jinak.

Ani nechtěla si jít pro zákoník a ukázat mi, z čeho její názor vychází.

Nejlepší odpověď
autacek

Spíš nám napiš, kde bereš tu informaci, že by měl obchodník bankovku přijmout ? Vždyť tu poškozenou bankovku od něj banka nevezme ! Dnes si, po novele zákona, s poškozenou bankovkou můžete tak leda vytřít zadnici.

Další odpovědi
SINGO

Moc tomu nerozumím ale troufám si tvrdit že prodavačka právnická osoba není! Spíš majitel té prodejny.

iceT

Již několikrát se mi stalo,ať už osobně nebo lidem předem mnou ve frontě,že poškozenou bankovku prodavačka nevzala,takže asi povinna není.

Hlada

Jde o to, jak je poškozená. Zákon nezná pojem „standardní poškození“. Pokud jde o opotřebenou nebo definovaným způsobem poškozenou, tak ji musí s.r.o. příjmout, protože je právnickou osobou. Prodavačka ale není odborník na posuzování stupně poškození bankovek, takže bych ji neměl za zlé, kdyby bankovku odmítla. Se svým požadavkem se můžeš obrátit na vedoucího obchodu nebo jednatele s.r.o. Myslím ale, že jednodušší je vyměnit bankovku v bance.

Zdroj: http://www.pa­ratdnes.cz/2011/10/­POZOR-novy-zakon-o-poskozenych-bankovkach.html

FOX.IK

Prodavacka a pravnicka osoba? Jedine pokud je majitelem,ne? Jestli tam je zamestnana uplne nromalne, tak s tim na ni neuspejes