brokol

Jak mám hledat svoje předky?

Jak mám hledat (na internetu, v knihovně, atd.) tak, abych našla své vzdálené příbuzné.. A podle čeho? Stejně tak bych chtěla nají své předky, ale nejdál, co si pamatují mí prarodiče, jsou samozřejmě jejich prarodiče, ale ty vzpomínky jsou pochopitelně mizivé. Nemáte nějakou radu či zkušenost?

Nejlepší odpověď
www

Vyzkoušej použití modré lišty, třeba se už někdo na to ptal 😉

Další odpovědi
zl@tk@

Všechno se dá najít na matrice. Postupuj podle rodných listů rodičů, atd…

SINGO

Přečti si odpovědi tady:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimavosti-vaseho-rodokmenu

Hlavně odpověd od barnajky!

Třeba já jsem se od barnajky dozvědel že se dá hledat i na internetu http://actapu­blica.eu/.

fesoj

1. V prodejnách „Levné knihy“ se nedávno objevila kniha „Po stopách vlastních předků“.
Je to taková učebnice pro genealogy -rodopisce.
2. Jako diskuzní fórum doporučuji:
www.okoun.cz/bo­ards/rodokmeny%2C_ge­nealogie
nebo
www.mageo.cz/­.chatroom/3451?u=k3­QWca.amI94k1dab­R&c=1250&r=/pu­blic_chatroom­s.html
Zde už pouhým čtením se dozvíte spoustu věcí.
Pokud budete chtít poradit, rádi Vám DOBŘE poradí.
3. Nepokládejte tyto dotazy na tomto fóru.
Barnajka radí dobře.
V 90% ostatních odpovědí jsou nepřesnosti.
Zhruba v polovině odpovědí jsou nesmysly.
Tento poslední bod platí pro dotazy typu"Rodokmen", kterých se tu v poslední době objevilo povícero.