Nikkol

Jak mám dostat z oken barvy na sklo? Mám pocit, že jsou tam přímo zapečené.

Nejlepší odpověď
anonym

Ziletkou , nebo skrabkou na sklokeramickou desku – je to to same. -iv-

Další odpovědi
Drap

Dělal jsem to žiletkou a skalpelem. Stojí taky za úvahu nechat okno přesklít.

arygnoc

kladivkem, předtím poprosit o návštěvu sklenáře.

odstranit lze jenom mechanicky a je to dřina, ne vždy se 100% efektem.

terry

A jaké to jsou barvy? Některé jsou „trvalé“ a některé lze „stáhnout“.

žolik

žiletkou,něčím ostrým třeba břitva ale opatrně hrozí poškrábaní okna.

Zdroj: žolík

Berušinka

Tak já znám barvičky, které lze sloupnout – nevím, co jste si to koupila =D

masakrmen

No nevím, už je radši nechte, protože žiletkou nebo tak je poškrábání téměř zaručené. Na léto je nikdy nenechávejte na okně, teplem přilnou ještě víc. Na vánoce (i po celou zimu) třeba ano, ale na léto nikdy…

Evuše

Jednoduše – dezinfekcí :)
Mám doma Spitaderm a ten pomáhá na všechno. Černé centrofixy, je i na ošetření rány.. Lze ho používat prakticky na vše.

Zdroj: http://www.ma­gicnails.cz/in­dex.php?spita­derm-500-ml

Matriarcha

Moje osobní zkušenost je, že zabere horká voda. V případě, že je barva na okně extrémně dlouho, pomohlo okno vysadit a sprchovat horkou vodou ve vaně. Obvykle ale stačí párkrát otřít hadrem dobře namočeným. Záleží ale taky na tom, s jakýma barvama pracujete. Toto mi funguje u nalepovacích Glass deco (nalepují se na okno z fólie) i u syntetických barev Vetro.

Zdroj: matriarcha.web­node.cz