Avatar uživatele
Pokročilý

Jak mám dávat pozor při hodině, abych se fakt soustředil ?

Někdy mi to prostě nejde abych se soustředil na 100% :( Ale snažím se !

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Útěk do svého světa může mít třeba hned dva velké důvody. Prvním je tvoje špatné soustředění ve škole a druhým, že tě učivo anebo styl vyučování tvého učitele nebaví (a to se pak lehce utíká do světa her). Ať je tak nebo tak, musíš s tím něco udělat, abys (jak jsi správně napsal) postoupil do dalšího ročníku. Pro dobré soustředění je hodně důležitá správná životospráva (jíst pravidelně, 5 x denně zdravé jídlo) a dostatek spánku (v tvém věku průměrně 9 hodit). Ve škole taky měj stále při ruce pití (ovocný čaj, ředěný džus anebo obyčejnou vodu). A když na tebe přijde únava (až přestaneš vnímat učitele), zkus se několikrát zhluboka nadýchnout a pořádně se protáhnout. Snaž se taky alespoň dvakrát týdně sportovat anebo alespoň chodit hodně pěšky. Jak jsem psal, druhý důvod může být, že tě předmět nebaví. Možná, že teď v něm nevidíš žádný smysl, ale věř, že jakákoli informace nebo zkušenost ti může v budoucnu pochopit různé souvislosti. A jestli váš učitel vykládá učivo nudně, pokus se spíš než na něj, soustředit se na to, co říká.
http://www.abicko.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Když pominu fyzickou stránku, popsanou níže, týkající se stravy a životosprávy, tedy předpokládám, že jsi OK, je důležitá ta další. Vyučující něco vykládá a ty se nedovedeš soustředit. Je sice pravda, že někdo působí jako "uspávač hadů", ale je třeba, aby Tě výklad zaujal. Je to Tvoje práce ho vyslechnout, pak si to doma přečteš a zopakuješ. Jenomže jak udělat, aby byl výklad zajímavý? Vadí Ti učitel, (učitelka)? Je Ti nesympatický? Tak si představuj, že místo toho nesympatického učitele je Tvůj oblíbený zpěvák, herec , sportovec - může to být i žena. Nebo že vypadá jako postavička z Disneovek, Šmoula nebo jiná postavička a že vypráví sradovním hlasem. Může to pomoci.
Školní výuka je založena na tom, že používáme hlavně zrak a sluch, že nám někdo něco říká a my si jakoby promítáme film, nebo posloucháme projev. Jsou ale jedinci a možná to jsi i Ty, kteří přijímají nejvíce imformací hmatem a pocity. Pokud děláš sport, tak je to možné, že jsi takový. Pro Tebe je třeba, aby sis představil věci jaké jsou, pevné, pružné, horké, chladné, a podle toho reagoval. Některé pocity nám mohou být příjemné, je proto třeba je vyhledávat. Může to pomoci tato metoda, záleží o jaký předmět se jedná, třeba bych mohl poradit konkrétně.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

eRko007

Je to většina předmětů, ale někdy ztrácím pozornost i u předmětů, který mě dost baví a to je pak už zlý :( (Dějepis, Literatura, apod..) Ty dva uvedený předměty mě fakt dost baví, ale jakmile mi už ochabuje pozornost tak je to na nic, ale snažím se dávat pozor i když mě to přestává bavit. (P. S. je mi 17 a jsem kluk)Ale je to těžký, ale myslím si, že to je výkladem učitele

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.