eRko007

Jak mám dávat pozor při hodině, abych se fakt soustředil ?

Někdy mi to prostě nejde abych se soustředil na 100% :( Ale snažím se !

Odpovědi
marci1

Útěk do svého světa může mít třeba hned dva velké důvody. Prvním je tvoje špatné soustředění ve škole a druhým, že tě učivo anebo styl vyučování tvého učitele nebaví (a to se pak lehce utíká do světa her). Ať je tak nebo tak, musíš s tím něco udělat, abys (jak jsi správně napsal) postoupil do dalšího ročníku. Pro dobré soustředění je hodně důležitá správná životospráva (jíst pravidelně, 5 x denně zdravé jídlo) a dostatek spánku (v tvém věku průměrně 9 hodit). Ve škole taky měj stále při ruce pití (ovocný čaj, ředěný džus anebo obyčejnou vodu). A když na tebe přijde únava (až přestaneš vnímat učitele), zkus se několikrát zhluboka nadýchnout a pořádně se protáhnout. Snaž se taky alespoň dvakrát týdně sportovat anebo alespoň chodit hodně pěšky. Jak jsem psal, druhý důvod může být, že tě předmět nebaví. Možná, že teď v něm nevidíš žádný smysl, ale věř, že jakákoli informace nebo zkušenost ti může v budoucnu pochopit různé souvislosti. A jestli váš učitel vykládá učivo nudně, pokus se spíš než na něj, soustředit se na to, co říká.
http://www.abic­ko.cz/clanek/mou­rrisonova-poradna/13978/ve-skole-se-neumim-soustredit.html

Kelt

Když pominu fyzickou stránku, popsanou níže, týkající se stravy a životosprávy, tedy předpokládám, že jsi OK, je důležitá ta další. Vyučující něco vykládá a ty se nedovedeš soustředit. Je sice pravda, že někdo působí jako „uspávač hadů“, ale je třeba, aby Tě výklad zaujal. Je to Tvoje práce ho vyslechnout, pak si to doma přečteš a zopakuješ. Jenomže jak udělat, aby byl výklad zajímavý? Vadí Ti učitel, (učitelka)? Je Ti nesympatický? Tak si představuj, že místo toho nesympatického učitele je Tvůj oblíbený zpěvák, herec , sportovec – může to být i žena. Nebo že vypadá jako postavička z Disneovek, Šmoula nebo jiná postavička a že vypráví sradovním hlasem. Může to pomoci.
Školní výuka je založena na tom, že používáme hlavně zrak a sluch, že nám někdo něco říká a my si jakoby promítáme film, nebo posloucháme projev. Jsou ale jedinci a možná to jsi i Ty, kteří přijímají nejvíce imformací hmatem a pocity. Pokud děláš sport, tak je to možné, že jsi takový. Pro Tebe je třeba, aby sis představil věci jaké jsou, pevné, pružné, horké, chladné, a podle toho reagoval. Některé pocity nám mohou být příjemné, je proto třeba je vyhledávat. Může to pomoci tato metoda, záleží o jaký předmět se jedná, třeba bych mohl poradit konkrétně.

eRko007

Je to většina předmětů, ale někdy ztrácím pozornost i u předmětů, který mě dost baví a to je pak už zlý :( (Dějepis, Literatura, apod..) Ty dva uvedený předměty mě fakt dost baví, ale jakmile mi už ochabuje pozornost tak je to na nic, ale snažím se dávat pozor i když mě to přestává bavit. (P. S. je mi 17 a jsem kluk)Ale je to těžký, ale myslím si, že to je výkladem učitele