LEONEK

jak mám chápat,když mi počítač hlásí

Windows-systémová chyba, Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti jsem laik.Ještě chci dodat že mám zapojený modem a router a potřebuji se připojit na notebook děkuji L.

Odpovědi
Vojtěch

IP adresa identifikuje Váš počítač v síti. Hláška znamená, že ve stejné síti je již připojen jiný počítač se stejnou IP adresou. Budu předpokládát, že používáte Windows 7 a router přiděluje IP adresy dynamicky. Postupujte podle návodu viz odkaz. U posledního obrázku ale klikněte na Vlastnosti, vyberte Protokol IP verze 4, opět Vlastnosti a zatrhněte obě políčka, jejich popis obsahuje slovo „automaticky“. Potvrďte 2×OK a raději restartujte.

PS: Zde je přesný návod, našel jsem jej až dodatečně: http://idoc.vsb­.cz/cs/okruhy/cit/pc/si­tova_pripojeni/tcp_ip/wi­n7_wifi/

Zdroj: idoc.vsb.cz/cs/o­kruhy/cit/pc/si­tova_pripojeni/ip_a­dresa/ip_adr_win7/o­vl_panely/