Jak mám bratra odnaučit mluvení sprostě?

Je mu 9 let-bude 10 za 3 měsíce, mě je 14-bude 15 za 4 měsíce) a on je prostě drzej a mluví sprostě, já se snažím ho to odnaučit, ale přijde mi že to nepomáhá, že by dostal výprask od rodičů také nepomáhá-hodněkrát vyzkoušeno…
Prostě on třeba i na mě je sprostej, že jsem kráva, nebo at jdu do prd**e a aji je drzej že mě říká sklapni, drž hubu, a tak...... :/
Nejde to abych ho ignorovala a nechala to bejt že by z toho třeba vyrostl, protože mezi tím se to od něj učí nejmladší bratr kterému jsou 3 roky.....
Nějaké rady prosím?

Nejlepší odpověď
ivzez

Hanko, tvého bratra vychovávají rodiče,
tvé napomínání ani snahy jej něco
od/naučit nikdy nebude brát vážně.

Další odpovědi
PetrXY

O výchově svého bratra si promluv s rodiči, ti jsou za výchovu dětí zodpovědní. Podle mého názoru to drzé chování od někoho „kopíruje“, možná ve škole nebo od kamarádů, možná má nějaké osobní problémy a takto si to kompenzuje. Možná, že by nebylo na škodu kdyby jste si o tom promluvili všichni dohromady – ty, rodiče a bratr.

labi

zkus mu dát výprask ty