Jak mám bojovat s obrovským množstvím klíštat?

Každý den chodím s pejskem k rybníku,kde se koupe a blbneme.Ale při návratu jsme obaleni klístatama.On pásek nechce,serve ho z krku,asi cítí tu chemikálii.Kapky jsou drahý, málo ůčinný,jen na chvíli.Spreje se stršně bojí.Ale je pořád plnej klíštat,a nechce je dát vytahat, bojí se toho.Věřím, že je určitě nějaká přírodní cesta,třeba vývar z bylinek,atd­.Poradte prosím, moc děkuji.

Nejlepší odpověď
petra15

Psum ale klístata nevadí. Tahej mu je, jen kdyz jsou uz vetsí, pak to pujde líp.
No vidís, konecne más i normální otázku…:-)xD
Doplňuji:
Borrelióza je bakteriální onemocnení, a pes má o 5 °C vyssí teplotu, jak clovek, a tak mu to nevadí. ( Borrélie v tom horku nemohou dobre fungovat)
Vsechno jasný ?

Další odpovědi
mosoj

Toto určitě funguje. Je to zdravotně nezávadné a používám to i nas kočku , která si to potom klidně může olízat.
Nedávno jsem to tady uváděl, nevěděl jsem že to tady bylo již dávno uveřejněno.

Zlatý
annas

Vyzkoušené a osvědčené:

Prostředek proti klíšťatům

1 pytlík rozmarýnu,1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody

Postup přípravy

  1. 1 litr vody přivedeme do varu
  2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
  3. po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1lžíci bílého vinného octa
  4. uchováváme v ledničce

Návod na používání

Naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, do zahrady, na chatu tinkturou postříkáme tělo. Ttento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty atd.....

No a na vyndání klíštěte osvědčený elektrikářský krokodýlek. Kliště uchopit krokodýlkem a zatočit. Klíště je bez problémů vyndané a z krokodýlku nemůže upadnout ani se nerozmáčkne !!! Cena cca 20 Kč.

Doplňuji:
http://www.go­ogle.cz/

bestak

Co mu dávat pravidelně vitamin B?

jáára

Je to hrůza letos, to už bylo jasný v „zimě“.
Má Liška nosí Kiltix už od mala, a letos prostě nefunguje. včera 8kl. dneska už 3kl.
Přemýšlím jestli ty ochrany proti parazitům kombinovat. třeba obojek + kožní roztok.
Sprej asi ne, to má malou účinnost a pejskům se to nelíbí.
Jinak nosím u sebe kleštičky na klíšťata a hned se je snažím vytahat, ale nenajdu třeba hned všechny.
Je to boj

anonym

Petra15 má v podstatě pravdu. Některá klíšťata mohou přenášet encefalitidu nebo borreliózu. Tato onemocnění jsou ale nebezpečná především pro člověka (vakcinovat se lze pouze proti encefalitidě) a méně už pro psa.
Pes se zpravidla encefalitidou nenakazí (nebyl dosud prokázán přenos klíštětem), hrozí mu v některých případech „pouze“ borrelióza a proti tomuto onemocnění se pes dá očkovat. Jen málokterý pes má natolik oslabený imunitní systém, že mu skutečně hrozí přenos z infikovaného klíštěte, ale ochránit pro jistotu lze psa skutečně bezpečně pouze vakcinací.
Mechanické odstraňování klíšťat má být co nejrychlejší, protože čím dříve klíště odstraníš, tím menší je možnost přenosu infekce. Klíště začne být „aktivní“ a nebezpečné asi po dvou hodinách od zakousnutí se do pokožky. Klíště ničím nezakapávat, nenatírat ap. protože tím, jak se „dusí“, vypouští více škodlivých látek do těla hostitele. Klíště je třeba uchopit prsty nebo nějakým nástrojem a vyviklat, vytáhnout. Když se nepodaří odstranit klíště celé, zůstane nám malá část parazita v pokožce, nic se v podstatě neděje.
Ranku vydezinfikujeme (to i v případě, že se nám podařilo odstranit klíště celé)
a pozůstatek klíštěte se chová jako by pes měl v těle jakýkoliv jiný cizí předmět , např. třísku ap. takže může ranka mírně hnisat .
Podávání vitamínu B nebo kvasnic (nejlépe pivovarských) může u některých psích jedinců pomáhat, ale ze zkušenosti vím, že funguje spíše u lidí jako repelent.
Různé bylinné odvary také nefungují, máme to bohužel ověřené i u koní.
Spot on („kapička“) nebo obojky nejsou spolehlivá ochrana, protože ty potvory už jsou odolné i proti těm určitým látkám.
Sprej se dá použít před každou procházkou, pokud se pes bojí, tak lze koupit takový, který není pod plynem, ale s mechanickým rozprašovačem.
Vhodný je i tea tree olej, naředit roztok do vody a postřikovačem aplikovat psovi na srst.
Pokud se ti jedná především o cenu ale i spolehlivý účinek, mohu doporučit některý repelentní přípravek, který je určen primárně pro koně. Ověřilla jsem si to už po několik sezón.
Tady si něco můžeš vybrat:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/hle­dat/?q=repelen­t&sort=1

Řekla bych ale, že tvůj pes má problémy především s výchovou. Jak může majitel psa rezignovat a tvrdit, že si pes něco od něj nenechá líbit?
Doplňuji:
Podávání B vitamínu nebo kvasnic pomáhá u lidí jako odpuzovač, protože se tyto látky vylučují pokožkou (potem) a to komáři (a mnohdy i jiný obtížný hmyz) nesnáší. U psů toto logicky nemůže fungovat, protože pes se nepotí, „ochlazuje“ se vyplazením jazyku a v tom našem slova smyslu pocení pes „umí“ pouze pokožkou na tlapkách.

petra15

Omlouvám se za ponekud chybnou informaci. Na mysli jsem mela, ze psum nevadí tolik, jako lidem – nebo zná nekdo prípad, ze by na klíste pes umrel ?
Je to tou vyssí telesnou teplotou – a proto muze treba pes pít bez obav z kazdé kaluze. A nekdo si i myslí, ze pes nemá vyssí telesnou teplotu jak clovek – pak by to byl (s tím klístetem) ale problém. Já jsem klíste uz psovi tahala, – jen nehty, a slo to snadno, uz bylo ale práve vetsí.

anonym

Musím poněkud upravit tvrzení petra15 (kterou jsem poněkud přecenila ještě před jejím doplněním odpovědi) tak aby nedošlo k nějakým škodám na zdraví.
Pes nemá o 5st. vyšší tělesnou teplotu než člověk (to by musel být jeden z nich těsně před smrtí 🙂
Klíšťata psům VADÍ, protože stejně jako další bodavý a sací hmyz a parazité přenášejí nejen boreliózu a vyjímečně i encefalitidu, ale bohužel mnoho dalších nemocí.
Klíšťata se musí odstraňovat co NEJDŘÍVE a nečekat až budou větší, protože čím déle jsou klíšťata přisátá, tím spíše dochází k infikování hostitele.
Více v odkazu:
http://www.muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/klistata-a-jejich-vliv-na-zdravi-zvirat-244.html