Jak mají obchodníci likvidovat prošlé zboží?

Píšou, že to dělají podle zákona, ale už nenapíšou podle kterého, aby si to člověk našel, kterého to zajímá.

Já bych dal do zákona, že jídlo na konci trvanlivosti/spot­řeby MUSÍ dát POVINNĚ „sociálně potřebným“-charity, bezdomovci.

Nejlepší odpověď
anonym

Většina potravin je upotřebitelná ještě po datu spotřeby uvedeném na obalu. Je třeba pochopit, že toto je doporučené datum spotřeby, a to je většinou pod hranicí, do kdy se dá zboží bez rizika spotřebovat. Likvidace potravin s prošlou záruční dobou, kdy už nelze ani po snížení cen zboží prodávat, je zničením těchto potravin. Většinou se tyto potraviny likvidují v kafileriích. Postup likvidace je však složitější, protože do tohoto procesu vstupuje likvidační komise, hygiena aj.
Toto potravinářské zboží je podrobeno přísné kontrole a dávat se dále k lidské spotřebě nesmí. Jestliže jsou prodejny, které nedodržují v této oblasti předpisy a normy, porušují zákon nejen v oblasti nekalé soutěže.

Další odpovědi
štamgast

Aby se ti bezdomovci přiotrávili, co? To je dost blbej nápad. A likvidují to úplně normálně, to, co je prošlé vyhodí a pak to popeláří vysypou na smetišti.

venkovan

Takový zákon by se nechal obejít, navíc je nemorální vůdči těm, co pracují, studují atd.
Je na prodejně kolik si objedná zboží a kolik mu zůstane. je to její ztráta (často ale přenesena na dodavatele).