karelfodor

Jak má vyjít duchodce s duchodem?

jde to vubec?
Doplňuji:
ne všude se dá přividělat a ne každý

Nejlepší odpověď
tom004

Jde to úplně v pohodě.A vydělat si něco navíc,může téměř každý z nás.Řekl bych,že jsme na tom podstatně lépe než lidé v aktivním věku.Určitou měsíční částku máme jistou.Oni ne,a většina z nich musí uživit rodinu.

Další odpovědi
kropitko

Nerada bych aby moje poznámka vyzněla nějak hloupě, nebo provokativně, ale ujišťuji vás, že s těmi penězi vyjde. Stejně jako matka, která je s dítětem sama, no a to nemluvě o tom, že to dítě toho potřebuje více než ten důchodce. Možnost vydělat si peníze má menší, než ten důchodce, leda že by chodila po nocích šlapat a platila si chůvu za cca 120,– kč na hodinu.

dudu

Možná bude moje sdělení na některé působit příliš upřímně až popudlivě. Je velký rozdíl zda se jedná o penzistu singl, nebo manželský pár, protože velkým břemenem jsou tzv. režijní náklady na bydlení, otop, energie atd. Dluhy nemáme. Např. v našem případě snad bude společná roční penze činit nejméně 300 tis., korun, přičemž k tomu mohu připočítat mírné výnosy z vkladů, dividend a vypořádacích podílů. V krajním případě lze odprodat část akcií, podílových fondů, jeden z bytů nebo chalupu, případně čerpat stavební spoření. Podotýkám, že majetek pochází z dědictví a smysluplnného investování jakož i úspor za čtyřicet roků práce. Díky zmíněnému se budoucnosti nebojíme, a i dnes zbylé drobné odkládáme např. do nového penzijního spoření.

hanulka11

musí to jít
a pokud je možnost přivýdělku ,jde to ještě líp

Drap

Tak aby vyšel, jinak to ani nejde

Děda Louda

S důchodem vyjdu vždycky v pohodě. Ovšem vracím se bez něj.