Jak má obsluha čerpací stanice zabránit zákazníkovi v odjezdu bez zaplacení? Jaké má zákonné možnosti?

Chci rozvinout příspěvek od uživatele Standa v otázce http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-resi-odjezd-auta-na-cerpaci-stanici-bez-placeni

Když je obsluha pouze jedna osoba, která zrovna obsluhuje 1 zákazníka v budově tak těžko, může stát u stojanu, když druhý zákazník dotankuje, tak aby ho chytila za ruku, když se chystá sednout do auta a odject bez placení.

Obsluha může maximálně když to zjistí, že někdo odjel bez placení, podívat se na kamerový záznam, opsat si SPZ a zavolat policii, tak sie zjistí majitele a pokud vzhled majitele vozidla neodpovídá osobě, která tankovala (osoba blízká), tak má obsluha smůlu a musí zaplatit hmotnou odpovědnost.

Nejlepší odpověď
casey

Obsluha tezko muze nekomu branit v odjezdu, navic, kdyz je za pokladnou a uvidi jen ridice odjizdet. Na zizkove byla pumpa, kde pred vyjezdem od pumpy na silnici byla mechanicka zabrana, ktera byla instalovana v silnici a zvedla se. Ovsem pri soudnim sporu, musel pravda zakaznik zaplatit skodu na benzinu, ktey ukradl, ovsem pumpa mu musela zaplatit skodu na aute. Od te doby uz tam ta zabrana neni. Je lepsi 2 tisice ozelet, nebo vymahat po obsluze.

Ale ztratnym bych rozumel to co se ztati a nemam vinika (zlodeji na prodejne atd). ale v tomto pripade jde preci o kradez, zaznam je na kamere, jsou zavolani policiste, sepsan protokol atd. To prece nemuze zamestnavatel vymahat po obsluze. Prece, kdyz vykradu obchod at uz jakykoliv, tak to nezaplati prodavacka. A je jasne, ze vinika tezko dohledaji. Benzin vetsinou kradou na kradene spz.

Další odpovědi
Kric.ouwner

Podle všeho už „osoba blízká“ neexistuje , takže by to měla policie řešit jako sice přestupek ale i tak je to krádež.