Avatar uživatele
dgfdgf

Jak má člověk udělat, aby byl inteligentní? Máte návod?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, bolak, marci1 před 2564 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Komu neni shůry dáno, v apatyce nekoupí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tw!st

Inteligenci má člověk danou geneticky, s tím nic neudělá. Čtením knih budet člověk možná moudřejší, ale ne inteligentnější, to jsou dvě rozdílné věci. Přečetl jsem už tucet knih o osobním rozvoji, určitě jsem znalejší, ale IQ se mi stále drží kolem 113 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Je třeba si uvědomit, že je inteligence vrozená a získaná, tudíž je možné ji rozvíjet po celý život.

U vrozené je třeba, aby se rodiče dětem věnovali, poznali, co je silnou stránkou jejich potomků. Ve škole pak děti svou inteligenci rozvíjejí samy.

Inteligenci můžete také získat tím, že se budete vzdělávat, konunikovat, mít motivaci, pozorovat, co se děje – v přírodě, ve společnosti, číst, sledovat divadlení představení, novinky atd.

Je asi 7 druhů inteligence, takže určitě je možné se v některé oblasti rozvíjet.

IQ se na úspěchu člověka podílí jen asi 20 %, důležitější je umění komunikovat, schopnost poznávat vlastní pocity, motivy jednání, umět jednat s lidmi. Už jsem někde psala, že za důležitou považuji sociální inteligenci.

Pročtěte si odkaz, uvidíte, zda byste v některé oblasti mohl rozvíjet určitý typ inteligence.

https://www.iqtest-certification­.com/cs-cz/do-jake-miry-je-inteligence-vrozena

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V prvom rade si musí sám ujasniť, čo to tá inteligencia vlastne je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Některým lidem by stačilo mlčet…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Jo, to asi nejde čoveče, udělat to abys byl inteligentnější, ale když už nic, můžeš způsobit alespoň to, aby si to lidi o tobě mysleli. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí chvíli nemluvit a hned vypadám chytřejší.

A nebo jednou jsem omylem nased do speciálního výletního busu pro děti s mentálním postižením, a taky mi to najednou slušelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KatkatkaW

Podle mě se to dá částečně vylepšit čtením (správných) knih.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Rozhodně člověk nic nepokazí, když si bude věřit a návod si vytvoří sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Už Platón ve svém díle „Ústava“ oddělil inteligenci od ostatních lidských vlastností s tím, že rozdíly mezi lidmi jsou dědičného původu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Někdy stačí trochu doplňovat informace, jindy či pro někoho je to nedosažitelná meta. Někomu by stačilo nějakou chvíli přemýšlet a potom mluvit. Samotný „projev“ už bývá známkou inteligence, ale ten se dá natrénovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Tw!st, knihy oosobního rozvoje nestačí přečíst. Je třeba je studovat a i se něčím z nich řídit.
12 knih také není nic moc.
A taky není kniha jako kniha. Záleží na autorovi i tématu.

před 2564 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek