dgfdgf

Jak má člověk udělat, aby byl inteligentní? Máte návod?

Nejlepší odpověď
Drap

Komu neni shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Další odpovědi
Tw!st

Inteligenci má člověk danou geneticky, s tím nic neudělá. Čtením knih budet člověk možná moudřejší, ale ne inteligentnější, to jsou dvě rozdílné věci. Přečetl jsem už tucet knih o osobním rozvoji, určitě jsem znalejší, ale IQ se mi stále drží kolem 113 🙂

annas

Je třeba si uvědomit, že je inteligence vrozená a získaná, tudíž je možné ji rozvíjet po celý život.

U vrozené je třeba, aby se rodiče dětem věnovali, poznali, co je silnou stránkou jejich potomků. Ve škole pak děti svou inteligenci rozvíjejí samy.

Inteligenci můžete také získat tím, že se budete vzdělávat, konunikovat, mít motivaci, pozorovat, co se děje – v přírodě, ve společnosti, číst, sledovat divadlení představení, novinky atd.

Je asi 7 druhů inteligence, takže určitě je možné se v některé oblasti rozvíjet.

IQ se na úspěchu člověka podílí jen asi 20 %, důležitější je umění komunikovat, schopnost poznávat vlastní pocity, motivy jednání, umět jednat s lidmi. Už jsem někde psala, že za důležitou považuji sociální inteligenci.

Pročtěte si odkaz, uvidíte, zda byste v některé oblasti mohl rozvíjet určitý typ inteligence.

https://www.iqtest-certification­.com/cs-cz/do-jake-miry-je-inteligence-vrozena

led

V prvom rade si musí sám ujasniť, čo to tá inteligencia vlastne je.

ivzez

Některým lidem by stačilo mlčet…

bolak

Jo, to asi nejde čoveče, udělat to abys byl inteligentnější, ale když už nic, můžeš způsobit alespoň to, aby si to lidi o tobě mysleli. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí chvíli nemluvit a hned vypadám chytřejší.

A nebo jednou jsem omylem nased do speciálního výletního busu pro děti s mentálním postižením, a taky mi to najednou slušelo.

KatkatkaW

Podle mě se to dá částečně vylepšit čtením (správných) knih.

HOMER

Rozhodně člověk nic nepokazí, když si bude věřit a návod si vytvoří sám.

marci1

Už Platón ve svém díle „Ústava“ oddělil inteligenci od ostatních lidských vlastností s tím, že rozdíly mezi lidmi jsou dědičného původu. 🙂

hapiky

Někdy stačí trochu doplňovat informace, jindy či pro někoho je to nedosažitelná meta. Někomu by stačilo nějakou chvíli přemýšlet a potom mluvit. Samotný „projev“ už bývá známkou inteligence, ale ten se dá natrénovat.

nyjono

Tw!st, knihy oosobního rozvoje nestačí přečíst. Je třeba je studovat a i se něčím z nich řídit.
12 knih také není nic moc.
A taky není kniha jako kniha. Záleží na autorovi i tématu.