Rokio

Jak má člověk, který užívá psychofarmaka, dokázat, že se změnil k lepšímu?

Jakým způsobem má člověk, který začal užívat psychofarmaka například ve třinácti letech a bere je třeba pět let, dokázat, že se změnil k lepšímu?

Po každé, když se stav pacienta zlepší, tak lékař řekne, že se jeho stav stabilizoval a léky nesníží a když se zhorší, tak naopak léky zvýší.

Naproti tomu člověk, který nechodí k psychiatrovi, tak jeho změna charakteru k lepšímu, či naopak horšímu vede k tomu, že si o něm okolí bude myslet, že se díky své snaze změnil k lepšímu, popřípadě k horšímu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaměňuješ vady charakteru s nemocí.
Lékař léčí nemoc, nikoliv charakter.

Další odpovědi
Drap

Dokázat to může pouze posudek odborného lékaře. Pacient sám nemusí a nemůže nic dokazovat.

Jiří Bohumil

Ne že se „změnil k lepšímu“, ale že se jeho zdravotní stav podstatně zlepšil. To je trochu lépe formulováno a je to rozdíl.
A rovněž to nemá nic společného s charakterem. Charakter psychofarmaky nezměníš. Ten máš buďto dobrý, nebo špatný.
Psychofarmaky (antidepresivy a antipsychotiky) ovlivňuješ pouze zdravotní stav a psychiku.
To do sebe pleteš různé pojmy.
Jinak ale je možno dokázat, že se Tvůj zdravotní stav zlepšil.
Musíš se chovat „normálně“ a musíš přesvědčit, hlavně psychiatra svým chováním a přístupem, že už psychofarmaka nepotřebuješ.
Což bývá někdy ten největší problém.
A aby si „Tvé okolí“ o Tobě myslelo, že máš dobrý charakter, tak se musíš chovat zkrátka slušně.„Aaa o tttom ttto jje.“:-)