Rommart

Jak má být správně umístěná dětská sedačka ve vozidle?

Mám na mysli umístění na zadních sedadlech, jestli má tedy sedět dítě normálně ve směru jízdy nebo má být zády k opěradlu přdních sedadel?

Nejlepší odpověď
Drap

To je dáno velikostí a konstrukcí sedačky.Dětská sedačka ti nedovolí obrácené připnutí.

Další odpovědi
pokazdejinak

jediná sedačka, která se dá (a musí!) připásat do vozidla zády ke směru jízdy je typ „vajíčko“ pro děti 0–9 měsíců, ostatní jedině po směru

cukrar

Rommarte,
normálně ve směru jízdy, přesně dle návodu na umístění a instalaci sedačky. Už jste někdy viděl(a) sedět vzadu děti proti směru jízdy?

Doplňuji:
v úterních novinách blesk je podrobně popsáno. Dokonce i právně správně.