Krčálek

Jak má být dlouhá maximálně povídka? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Délka povídky není daná. Důležité je si zapamatovat, že zachycuje jen krátký úsek života, hrdina se nevyvíjí.

Babička jako povídka (někdy se uvádí i novela) je dost rozsáhlá, pokud jde o počet stránek. Novela má pak nečekaný závěr.

Další odpovědi
Syd

Přesně dáno to neni. Osobně bych řekla tak prostě pár stránek (jedna až pár stránek). Když by měla už třeba 30/40 stran, mohla by to bejt už spíš novela.
Doplňuji:
Když jsem zmínila strany, automaticky jsem si představila A5, když by to bylo na A4, potom by to číslo bylo pochopitelně ještě nižší.

IK

Dlouhé nečtu, mám nejraději když autor píše tak, že se už nedá žádné slovo vynechat. Někdy se dá vynechat celá povídka 🙂 ale ty co zůstanou čteme jedním dechem. Takže maximální délka na jeden nádech?

www

Povídka coby literární dílo, je rozhodně kratší než román.
Několik málo listů, čtení na pár desítek minut.
Zkušenost