Jak lze zlikvidovat zbytky leptacího roztoku (chlorid železitý)?

Vylít do záchodu není asi nejlepší nápad a klusat jet 30 km do města do sběrného dvora s několika centilitry je neekonomické.

Odpovědi
baghira

Pokud se jedná o pár centilitrů chloridu železitého, klidně bych ho spláchnul. V kanalizaci se rozředí do zcela neškodné (až homeopatické) koncentrace.

Mimochodem, FeCl3 se používá také jako vločkovací přísada při čištění odpadních vod (pro vysrážení fosfátů), takže je to úplně v pohodě.

mosoj

Chlorid železitý jako takový sám nepředstavuje v malém množství velkou zátěž pro životní prostředí. Nejškodlivější je měď kterou po vyčerpání leptáním obsahuje.

http://www.ke­mifloc.cz/doku­menty/bl_pix111­.pdf