Travis

Jak lze udělat, že když zapnu settopbox – zapne se mi i televize a když vypnu settopbox, televize se vypne? Děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

Někde jsem to tady psal. Řešil jsem to dálkově ovládanou zásuvkou do které byly zapojeny jak televize tak settopbox. Vypínal a zapínal jse dálkovým ovladáním pouze zásuvku. Toto jsem dělal až do doby než jsem si koupil jiný settopbox, který bohužel po ztrátě napájení přejde do klidového stavu. I po obnově napájecího napětí je třeba settopbox znovu zapnout vlastním ovladčem.
Takže vypínam zásuvkou TV i settopbox ale zapínám zásuvkou i settopboxem.

Je si třeba zjistit vytažením šňůry ze zásuvky a opětovným zasunutím jestli TV i settopbox zůstávají v aktivním stavu a po opětovném zasunutí do zásuvky se rozběhnou. Pokud ano lze to řešit tou dálkově ovládanou zásuvkou.

Není to nic mimořádného používají se dva systémy elktronického vypínaní přístrojů.

Další odpovědi
pogggy

Elegantní řešení je použít tzv. master-slave zásuvky. Jedná se vlastně o prodlužovák, který má 1 zásuvku master (řídící) a ostatní jsou slave (řízené) a bývá jich tak pět, šest. Do mastra zapojíte set.box a do slave tv, aktivní repra, DVD a pod. V režimu standby zůstává jen set.box, ostatní jsou natvrdo vypnuté až do okamžiku jeho aktivace D.O.
Výhodou je úspora energie, neboť při vypnutí odebírá ve standby určitou energii jen set.box. Uvedené zařízení lze koupit v prodejnách elektro a stojí tak asi od 400 Kč. Podmínkou je ovšem, jak již bylo uvedeno, aby ostatní spotřebiče uměly „najet“ po zapnutí napájení rovnou do zapnutého stavu, jinak by jste je musel ještě aktivovat pomocí D.O. http://prepetove-ochrany.heure­ka.cz/master-slave-5-plus-1-zasuvka-1-8m/