Stefan8888

Jak lze spárovat popisované vysílačky?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li a jak jdou spárovat tyto vysílačky – Motorola TLKR T8 PMR446 a Motorola talkabout MH230.

Předem děkuji za odpověď, Štěpán.

Odpovědi
Edison

Na tom se nic nepáruje, jde o běžné PMR radiostanice. Jen nastavit stejnej kanál, případně CTCSS. CTCSS nedoporučuji… značně to zpomaluje komunikaci. Pokud lze vypnout battery save, taky zdržuje a může docházet ke „ztrátě“ krátkých relací, případně začátků relací.

Brblal

Moje zkušenost s PMR je ta, že dosah je špatný, stačí ve městě zajít za panelák a spojení nefunguje, navíc to může kdokoli odposlouchávat.
Lepší je použít mobil, ten má signál všude a nebo posílat SMSky.

Navíc se dá volat zcela zdarma (dávám odkaz):

Zdroj: https://sites­.google.com/si­te/filipjurci­cek/bezplatne-hovory-cesky

Edison

Hele… u tý MH230 na mě vypadlo celkem dost různých modelů… Konkretizuj co máš.