rady74

Jak lze soubor s příponou ODT přepnout na jinou?

Když chci soubor s touto příponou otevřít tak se mi objeví hláška,že to tento počítač nepodporuje apod. takže s tím nic neudělám.děkuju za radu
Doplňuji:
Přílohu ODT mám to od zaměstnavatele,maj v počítači word starter2010.zkusím to co jste mi poslal a uvidím.

Odpovědi
gecco

Kde´s ho vzal?
😉
Řekni tomu, kdo ti jej poslal, ať ti jej znovu pošle v nějakém formátu, který otevřeš.
A nebo napiš, jaký máš MS Office (jde o textový soubor vytvořený, patrně, OfficeLibre), některé verze Wordu to umí otevřít.
A nebo si nainstaluj OfficeLibre ( https://cs.li­breoffice.org/ ).

ivzez

Přípona se nedá přepnout.

Je nutné dokument otevřít v programu, který umí s tímto typem dokumentu pracovat,
kliknout na Soubor ► Uložit jako ► a z roletky dole vybrat tap souboru, na který chcete změnit. Soubor ODT zůstane beze změny a dál budete pracovat se souborem DOC, RTF apod.

Další možnost je využít některý web, který nabízí konverze různých typů souborů, ale to nemusí být vždy spolehlivé (často se nepodaří korektně převést češtinu, někdy se rozhodí formátování apod.)

Jakou Office používáte? Máte-li starší Ms Office, měl by pro verze tuším od 2003/2007 existovat doplněk pro otevření ODT.

Nebo použijte odkazovanou LibreOffice. Zpočátku to bude trošku nezvyk,
ale až si na ni zvyknete, bude se Vám v ní pracovat dobře.

McArthur

ODT je alespoň uznaný standard, DOCX nikoliv (uznává ho jen Microsoft). Stačí, když budete mít buď aktuální verzi Microsoft Office 2010 nebo 2013 a soubor ODT otevřete nebo si zdarma nainstalujete OpenOffice (www.openoffice.org) nebo LibreOffice (www.openoffice.cz). Oba jsou v češtině a otevřou podstatně více typů dokumentů (formátů), než-li placený Microsoft Office.