Nerevarin

Jak lze řešit následující dopravní nehodu? (viz. podrobnosti otázky)

Pokud nedobrzdíte a vrazíte do auta před vámi, je to pokládáno z drtivé většiny jako vaše vina. Z hlediska nedodržení bezpečné vzdálenosti, rychlosti, nebo nepřizpůsobení jízdy situaci. Pokud ale řidič před vámi v podstatě ignoruje havárii a jede pryč, má potom nárok na nějaké zpětné šetření? Máte s tím nějaké zkušenosti? Ikdyž se jedná o „ťukanec“, při kterém mají oba „jen“ odřený lak, nepřipadá mi normální, aby ten první prostě ujel, když je vlastně poškozený. Ikdyby ten poškozený požil alkohol, nebo neměl v pořádku papíry, mohl by se s tím kdo do něj vrazil, alespoň nějak domluvit na nějaké chlapské kompenzaci. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
cukrar

Řešíte problém jen ze svého názoru. Pokud dojde k nehodě, je vaší povinností vozidla zastavit a jednat s druhou stranou. Pokud ale ten druhý odjede, nastupuje další pravidlo, informace policii, že se stala nehoda a (třeba) viník odjel. Páč kdo prokáže, že jste nedobrzdil, nebo ten druhý omylem vypálil dozadu, místo dopředu?
I kdyby ten první měl alkohol, neměl papíry, viníkem budete stejně Vy, páč Vy jste zapříčinil nehodu. On bude sankcionován jen za to, co provedl.

Vždy se musí jednat individuelně.

Dubravo, velice se mýlíte s viníkem nehody po požití, tak to určitě není!!

Další odpovědi
lukas.zmizik

Dubraro:
4/ Kdyby se ukázalo že by požil jen nepatrně, byl by stále viník ten, kdo nehodu způsobil… tahle jakási „automatická vina“ někoho kdo požil je hojně šířený blud a těžký omyl ..muselo by se dokázat, že nehoda byla způsobena v příčné souvislosti s alkoholem – což nebyla

dubraro

1/ Možná o tom ani neví.
2/ Situace s řešením nehod při nedobrždění se pomalu mění a není již tak paušálně pokládán za viníka řidič auta vzadu. On totiž může mít v autě kameru a prokázat, že to zavinil řidič před ním, tím že ho vybrzdil nebo vymyškoval.
3/ Pro nepatrnou škodu na (ev. havarijně pojištěném) autě nemá smysl čekat dlouhé hodiny na policii a riskovat, že vyšetřování se nějak zvrtne v jeho neprospěch.
4/ Kdyby se ukázalo, že požil, byť nepatrně, tak by byl automaticky viníkem nehody a čekala by ho desetitisícová pokuta, možná soud a zákaz řízení.