Martin1001

Jak lze ovládat například dataprojektor přes mobil?

Dobrý den, dnes v hodinách informatiky, nám učitel prozradil, že nějakým způsobem lze ovládat například dataprojektor, neboli „promítačku“. Ale již nám neřekl jak. Proto se chci zeptat, jak to lze provést? Zda to jde pouze s použitím nějakého složitějšího vzájemného propojení, nebo jestli stačí třeba nějaká aplikace, která se naladí na signál dataprojektoru a bez žádných složitostí ho vypne…? Třeba jestli by to šlo na mém telefonu..? Android 4.4.4

Nejlepší odpověď
anonym

Projektor můžeš ovládat přes DO (obvykle infra), BT, wifi, LAN…
😉
´Problém´ není „jak“, ale to, zda k jeho ovládání máš právo (autorizaci).
Nech si od učitele IT znovu vysvětlit třeba principy uživatelských účtů v LAN (nebo PC).

Další odpovědi
Quimby

Dálkovým ovládáním?
Nevím co to je za projektor, ale pokud je bezdrátový, tak by se mělo dát na něj připojit jako přes WIFI, ale nevím do jaké míry je to zabezpečený.