AK

Jak lze očistit magnet od ferrofluidu?

Pokud vám spadne magnet do ferrofluidu, obalí se do takové černé ferrofluidové kou­le.

Jak jej lze očistit, aby byl tento ferrofluid ještě použitelný? Popř. jen očistit bez použitelnosti.
Doplňuji:
Ze silného neodymového magnetu

Odpovědi
anonym

So easy: Elektromagnet. Jak to nalepíš, vypneš proud.
Doplňuji:
Elektromagnet bude vždy silnější. Tedy samozřejmě dostatečně silný. (Takový si můžete vyrobit i doma – návodů je dost.) Když už nic jiného, můžete poprosit nějakého opraváře, či kohokoliv kdo má elektromagnet na zvedání aut atp.

Dochy

Matesax: Nemám s tím zkušenosti, ale obávám se, že tento postup nepůjde bez toho aby se něco zničilo…