loutkova

Jak lze nejrychleji změnit svěření dítěte do péče matky?

Dobrý den, před rokem jsem byla po rozvodu svěřena do péče matky na moje rozhodnutí, ale po delších neschodách a hádkách bych nyní byla ráda převedena do péče k otci. Chtěla bych se zeptat jak bysme s tátou měli postupovat aby toto převedení bylo co nejrychlejší? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Dá se zažádat u soudu o předběžné opatření. Ale doopravdy je nutné vše promyslet a uvědomit si následky. Pokus se raději domluvit s rodiči,zda by nešlo,aby jsi byla u otce víc i bez rozhodnutí soudu. Třeba to mamka pochopí a můžete si to vyzkoušet. Teď je ideální čas,nemusíš do školy,tak pro tebe změna nebude tak velká.

Další odpovědi
SETH

Otec se může obrátit na soud.
Ale co budeš dělat, když se pohádáš i s ním?
Doporučuji nejprve myslet a zkrotit pubertální vášně.

anonym

Devenko,maminka je jen jedna,kdyz neni vse tak ma byt,treba pije,tyra te atd.obratte se asi na socialni odbor,a ten vam poradi,jak to uskutecnit.Ale jestli jde jen o nedorozumeni mezi tebou a maminou,tak pamatuj,ze dvakrat mer…