Anonym*

Jak lze nahradit zájmeno v dlouhém textu ?

Zdravím. Mám dlouhý text v angličtině, kde popisuju přítele. Jak lze nahradit zájmeno ,,HE,,.

Odpovědi
Kelt

Co tam chceš zkracovat? V každé anglické větě musí být podmět a přísudek. Pokud se přítel jmenuje Samuel Johanson of Island of Man and brother of John Gunerson from Manchester, tak tam použiješ to he a nebudeš opakovat pořád to jméno. V češtině můžeš říct, bydlel, psal, šel, zabil a víme, že jde o osobu mužského pohlaví, ale v angličtině se musí uvést he said, he lived, he wrote, he went, aby to pochopil i anglicky mluvící.

Edison

Jde o to v čom to máš. Ale obecně je v menu Upravit položka Najít a nahradit. Hledá a nahrazuje řetězec, čili i s mezerami.