Avatar uživatele
Bronzový

Jak lze měnit a užívat pozemek, který je evidován jako parcela katastru?

Pokud je u chalupy pozemek část zapsáno na KÚ jako zahrada, část trávní porost a část jako parcela katastru lze na něm orat, pěstovat různé plodiny, osázet jehličnany, příp. japon. topoly. V případě kontroly by měl pozemek být v takovém stavu v kterém je evidován na KN, neb je při změně užívání požádat o změnu názvu pozemku.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jsi vlastník, tak lze.pěstovat cokoli a nemusíš nic měnit. Pokud by jsi chtěl změnit o změnu územního plánu, nebo počkat, až se třeba někdy bude územní plán měnit.


Avatar uživatele
Bronzový

Otázka je nejasně formulovaná, odpovídám na dotaz "Jak změnit způsob uživání pozemku, pokud údaje evidovaný v katastru nemovitostí neodpovídá skutečnosti?"

Odpověď: Změnu provede místně příslušný katastrální úřad jako změnu údajů o pozemku na návrh oprávněné osoby. Náležitosti a formuláře jsou na webových stránkách v odkaze. Za změnu údajů se neplatí, ale může být podmíněna dalšími podklady či povoleními, které mohou vlastníka něco stát.

Zdroj: https://www.cuzk.cz/Je-dobre-v edet/Formulare-v-resortu-zemem erictvi-a-KN/Zapis-(zmena)-jin ych-udaju/Zmena-udaju-u-pozemk u.aspx

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Nerozumím části "část jako parcela katastru" a také není jasné, na co se vlastně ptáte. Jak lze pozemek užívat nebo jak lze změnit označení v katastru?

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Kolega ze zaměstnání četl v denním tisku v obci Malé Kyšice Katastrální úřad zjistil při revizi nesrovnalosti v názvu pozemku, kde je chata a že nemůže být veden jako lesní před 80 lety, ale musí se přejmenovat jako ostatní plocha 50 Kč za metr. Zaplatit změnu do 60 dnů jinak hrozí pokuta 50 tisíc. Tudíž kolega tam má 3000 m2 a měl v úmyslu osázet parcelu topoly na topení, pokud by byla zapotřebí změna názvu tak by zamáz 150 tisíc, tato část má na KN název parcela katastru.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Co to znamená 50 Kč na metr? To je částka daně z nemovitostí v případě označení pozemku jako ostatní plocha? Změna druhu pozemku rozhodně nestojí 150 tisíc, to je nesmysl. Sázení je také nesmysl, už z toho důvodu, že tam bude pořád ta chata, je?

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1301
Zlatý mosoj 986
Zlatý hanulka11 500
Zlatý Kepler 473
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 393
Zlatý annas 327
Zlatý Hlada 292
Zlatý marci1 290
Stříbrný elektrikář 247

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.