Natee

Jak lze do angličtiny přeložit něco jako „je to brejloun“…?

Když někdo nosí brýle, česky o něm lze říci, že je to „brejloun“, „šprťák“.. Jak to vyjádřit v angličtině – nespisovně?

Odpovědi
Beer4Real

Nerd :)

MK44

Pokud jde o osobu s brýlemi: The four-eyes, the specky.

(Pozn: „Nerd“ je spíš osoba, která se neustále vzdělává, vstřebává znalosti často bez specializace a bez ohledu na to, zda informace využije a/nebo je vysoce inteligentní či vzdělaná, sečtělá nebo, v důsledku toho, schopná originálních nápadů, a která zpravidla nezapadá do konvenčního, průměrného či lidového prostředí. Tedy něco jako „šprt“, „vědátor“, „génius-podivín“ apod.)