Michal Kole

Jak lze dítě „motivovat“, aby se i o prázdninách „učilo“, spíše lépe řečeno lehce „opakovalo“ učební látku ?

Nemám na mysli počítání úloh s hvězdičkou ze sbírky úloh, ale spíš si přečíst tučně zvýrazněný text, projít si nějaký přehled pro maturanty či pro základky, …

Jen, aby si v mozku uvědomilo, že něco takového existuje.

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším, proč bych měl dítě přes prázdniny motivovat k učení ? Zastávám názor, že prázdniny jsou od toho, aby si děti odpočinuli, pokud možno aktivně a že na učení je času dost ěhem školního roku. U nás to tak vždy fungovalo a nebyl žádný problém.

Další odpovědi
natybubu

co seš to za člověka?! prázdniny jsou od toho aby si dítě(žák) odločinul(o)!!! učí se skoro celej rok, musí dělat dom. úkoly a další věci co ke škole patří a ty bys ho(jí) ještě nutil učit?!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! prázdniny jsou o tom aby žáci konečně zapoměli nebo si prostě jenom odpočinuli od školy ne aby se učili!!!!!!!!!

anonym

Měl jsem reparát z RJ na podzim a tím při práci dodělat maturitu. Podíval jsem se na to až 14 dnů před reparátem. Některé zkoušky jsem dělal tak, tvrdý opuštění učení a 24 hod. předem jsem jenom přečetl o čem to je a pak šel na věc. Moje zkušenost, nenutit. Zkouška se dá udělat, nemusí být za jedna.
Odpočinek je velmi dobrá věc, mozek si to srovná.