mikee.nikee

Jak lidé budou řešit „vyhasnutí“ Slunce ?

Už lidé přemýšleli jak se bude řešit „vyhasnutí“ Slunce ? Ikdyž to bude za hodně dlohou dobu.

Nejlepší odpověď
chudst

Teď jsem viděl pěkný dokument se Stephenem Hawkingem: „Dnes je největší naše šance kolonizovat jiné planety.“

Ale co my víme? Než Slunce vybouchne, potrvá to cca 7 miliard let. Lidstvo udělalo obrovský technický pokrok za posledních 100 let. Třeba přijdeme na způsob, jak tuhle „vesmírnou katastrofu“ oddálit či eliminovat.

Další odpovědi
fcoop

Tvůj optimizmus je bez hranic.
Otázka příštích 100 let bude znít :„Přežijeme jako druh“?
Pokud ano,koupíme si nějaké nové Slunce – třeba v Tesco.

Jsemtady

Znici to polovinu nasi soustavy a tedy do te doby budeme muset byt pryc. Jinak to vyhasnuti se projevi naopak vetsim zarem kdy se slunce zvetsi (snad az nekde k saturnu) a odfoukne svoji cast do vesmiru, uz to nas znici a teprve po tom vyhasne. Myslim ze nas ale muzou do te doby vyhladit jine katastrofy, mozna se znicime sami, nebo zlikvidujeme zdroje a znicime atmosferu, nebo meteorit …

arygnoc

nijak.
do tej doby proste vyhynieme.
ale také šváby – no, budú mať problém.

mosoj

To už nebudou řešit nic.

zjentek

těžko říct, jestli pak všichni budou muset vést noční život ,)

bolak

Já si vezmu dvoje ponožky a když bude hodně zle, tak už máme domluveno že nám babička půjčí klasický péřový deky.

MK44

Můžeme-li věřit astrofyzikům, pak lidé tuto otázku řešit nebudou. Daleko dříve než Slunce vyhasne, projde procesem přechodu ze spalování vodíku na spalování hélia. Přitom se jeho objem dočasně zvětší a Zemi spálí. A to lidi buď nepřežijou nebo budou muset vzít nohy na ramena a včas vajchnout k jiné hvězdě.
To zas bude na raketodromech tlačenice …!

honzikd

Vyhasnutí Slunce budeme (my jako lidstvo) „řešit“ hromadnou smrtí ve velkých bolestech.

honza19hk

nikde není napsané,že se toho vůbec někdo dožije.Slunce může vyhasnout za miliony nebo miliardy let a to už tu žádný lidský život být nemusí. A pokud ano a slunce vyhasne,lidé zahynou.Jelikož nebude světlo,bude zima,pojdou všechny rostliny a živočichové atd..

Pokud Slunce vyhasne tak na naši planetu už nebude působit jeho gravitační síla, takže si nás přitáhne nějaká jiná hvězda třeba Proxima Centauri. Mléčná dráha by nám trošku svítila, protože údajně má svítivost asi 300× menší než měsíc během úplňku, takže v naprosté tmě bychom nebyli. To že by neprobíhala u rostlin fotosyntéza by nebyl až takový problém co se týče kyslíku, kterého je pro lidstvo a všechno živé na planetě dostatek na tisíce let. Rostliny samozřejmě umřou až na Sekvoj, ale ta umře na následné umrznutí.
Momentálně je průměrná teplota na zemi 14,5°C, za týden bez slunce by klesla na 0°C, za rok –75°C. Přežít by bylo možné jen u geotermálních oblastí. Nic by člověk nevymyslel, protože za takových 20 let by na zemi byla už taková zima že by zamrznul i kyslík.

klob1

Buď ho zapálí,nebo přiloží palivo..Nebo si vyrobí umělé..

Klára K.

Lidi už nic řešit nebudou, už budou dávno mrtví.