Avatar uživatele
Stříbrný

Jak letět pomocí balonků, poradíte s příkladem?

Moje chyba u předcházející otázky. Uvedl jsem, že hledám výpočet pro plavidlo. Měl jsem na mysli, že bych měl nějaké zařízení, k tomu balony naplněné nějakým plynem lehčím než vzduch a že bych podle toho letěl.Zajímalo by mne, kolik bylonků bych potřeboval, abych mohl letět. Jeden z odpovídajících uvedl dokonce vztlak balonku naplněného heliem. To by se mohlo vzít jako údaj a z něj dále počítalo. Ale pokud by se takové zařízení sestavilo a letělo je dobré se řídit heslem Neznalost zákona neomlouvá. Mohl bych letět v libovolné výšce a kdekoli? Musel bych své lety oznamovat nebo hlásit? Mohl bych letět kam bych chtěl, třeba do cizí země? Asi by měl někdo tento prostředek schválit atd? Prostředek může vyletět třeba 100 x, ale jednou musí přistát, tak aby to přistání nebylo poslední v mém životě, ať už díky gravitaci nebo díky tomu, že prožiju zbytek života v uzavřené místnosti. Děkuji.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

... jen byl poupravil autacka: zanech pohádek, mezi námi kluky, se bavíme přeci vo technice, takže jako příklad bych uvedl Tleskačovo kolo ...


Avatar uživatele
Zlatý

Ne, nemohl by jse letět kam bys chtěl. I pro řízení vzdušných plavidel ať už horkovzdušných, nebo naplněným plynem lehčí než vzduch, musíš mít pilotní licenci pro řízení. Každý vzhled se musí hlásit. Pokud ti je povoleno a nahlásíš místo vzletu, můžeš letět po republice kam chceš, nebo spíše kam tě vítr ponese. Přes hranice by to bylo nepovolené překročení hranic.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jedno vím jistě, hlavně měj na zádech padák, a vyhni se velkým vodám. p.s. koukal jsi na pohádku vzhůru do oblak? :D


Avatar uživatele
Stříbrný

Přízemní let/pokus by mohl být OK, cokoli většího co se dostane nebo může dostat do větší výšky musí být provozováno v souladu s leteckými předpisy (neznám konkrétně, zhruba dohoda s řídícím letového provozu, zajištění podmínek dle zákona/předpisů - např. vybavení odpovídačem, rádiem apod...)

I akce kde se vypustí nebo může vypustit (protože budou rozdány mezi děti) větší množství heliem plněných balonku musí být oznámena na ŘLP.

Mezi technické problémy související s výškou patří: teplota a tlak - abys nezmrznul a byl schopen dýchat, aby balonky nepopraskali kvůli nízké teplotě a příliš nízkému tlaku,... abys byl schopen řídit výšku a řízeně přistát


Avatar uživatele
Stříbrný

Po nastudování leteckých předpisů pro provoz ve vzduchu bych místo balónků doporučil shlédnout pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Křídla poskytují podstatně větší manévrovací schopnosti a i prožitek by mohl být vyšší.

Možná by stálo za to pouvažovat i o wingsuit, tedy létacím obleku, legislativa je v tomto případě mnohem jednodušší, prostě vylezeš na kopec a skočíš.. ;)
https://www.youtube.com/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3661
Zlatý quentos 1498
Zlatý Drap 1474
Zlatý mosoj 1470
Zlatý Kepler 1396
Zlatý led 834
Zlatý marci1 787
Zlatý Lamalam 716
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.