semtutajne

Jak lecit zacinajici artrozu?

Vim, že se na artrozu pouziva CS condro, ale existuje i prirodni lecba? Da se artroza vylecit, nebo alespon zastavit?
Doplňuji:
Někdo mi říkal, že používá mastičku z Marihuany a pomáhá mu, nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
mosoj

Již cca 8 let užívám Geladring forte. Vždy kyčle a rameno přestanou bolet.
Po ukončení užívání se tak za půl roku ozvou znovu . Dám zase jednu sérii a zase pokoj.
Z toho plyne že artrozu vyléčit nejde ( je to degenerativní onemocnění) !!!
GS byly pro mně akorát vyhozené peníze.
U Geladringu je třeba ale dodržet doporučenou denní dávku 12 tablet a brát alespoň tři měsíce nejlépe 2 x ročně .První úleva se dostavuje až ve druhém měsíci. Je třeba vydržet. Není to nic levného ale funguje to.
Condrosulf který býval na předpis na mně také neúčinkoval.Slo­žením na Geladring nemá.

http://www.proz­dravi.cz/gela­drink-forte-kapsle.html?gclid=­CJWIi-HS4rUCFUdY3god­FF8AtQ

Další odpovědi
marijakes

Zjistěte si u lékaře, zda máte opravdu artrozu. Já prý ji měla. Dlouhé roky při recidivě ( velmi silné bolesti ramene omezující absolutně hybnost) elektroléčba, parafínové zábaly, rehabilitace, magnetoterapi­e.....a obstřiky. obstřik mi pomohl vždy, stačilo jeden. Ale poslední ortoped zjistil, že já mám klouby jak za mlada, moje potíže pramení v poškozeném svalu (nevím jak) a do něho se snadno dostane zánět při nachlazení a pod. Nyní tedy stačí držet ramena v teple a mám klid, jednou za 5 let mě to chytne a pomůže zase jeden obstřik. jednou mi bolest ruku dokonce vykroutila tak, že jsem ji nemohla dát ani před sebe, nedokázala jsem se sama obléci. Každá bolest omezující hybnost kloubů nemusí být artróza.

hanulka11

Mast pomáhá od bolesti ,ale nevyléčí- pouze ti uleví.
Ale musí být domácí ,ta kupovaná ne.

Tryphena

Já jsem zrovna nedávno koukala na stránky nějakého léčitele, který nabízel několik svých preparátů, které údajně artrózu vyléčí. Počítala jsem to a všechny ty mastičky a čaje a tinktury by vyšly na cca 4 500,– Kč + 50 000,– Kč za nějaký přístroj na děsně zdravou vodu, kterou je přitom také potřeba pít.
Docela by mě zajímalo, jestli to pak zázračně zmizí, když lékaři považují artrózu za trvalou, nebo je to jenom další byznys s nadějí. Mít prachy na rozhazování, tak to klidně zkusím. Ale nemám, takže nezkusím. :))

anonym

Na bolesti funguje i česnek, ocet, med.
Mazání: z jedné hlávky oloupaného česneku přelitého cca 1 deci horkého octa, nechat odstát a po té rozmačkat a smíchat se lžičkou medu. Natlačit do staré ponožky a každý den bolestivé místo potírat.
Nápoj: horkou vodu smíchat s malým stroužkem nastrouhaného česneku (cca 1/4 čajové lžičky), lžičkou octa a lžičkou medu. Pít denně před spaním.
Marihuanu jsem nezkoušela, toto ano. Funguje to.
Doplňuji:
No a jinak pomáhá jíst koleno (hlavně s kůží), huspeninu, tlačenku, guláš z kližky a želatinové výrobky.

dudu

Nerad se zde opakuji, ale je skutečností, že od bolesti obou kyčelních kloubů mně velmi pomohl přípravek Mobilin. Zcela odstranil problémy, ale vyžaduje přeléčení v cca pololetním intervalu. Nyní trpím bolestmi pravého ramenního kloubu a zde nepomáhá. Krátkodobou úlevu přináší mazání Koňskou mastí s přídavkem konopí.

Karel Brož

Osobně jsem se s tímto problém začal potýkat bohužel už ve velmi nízkém věku, ale naštěstí jsem po nějaké době zjistil, že to nemusí být zas až taková hrůza. Je jen zapotřebí uvědomit si, že pro to musím něco udělat. Mně pomohl například článek z https://www.bi­omag.cz/artro­zy-kloubu/ , který obsahuje velice základní souhrn toho, o co se vlastně v případě artrózy jedná a jak to řešit 😉