Káčaktm

Jak léčit flegmonu?

Mám po operaci otravu krve a flegmonu.Jsem na antibiotikách,chla­dím,mažu heparoidem.Jde o velmi bolestivou záležitost,tak prosím o nějakou radu,jak si ulevit nebo urychlit léčbu.Díky
Doplňuji:
K lékaři pochopitelně chodím:-)Myslela jsem,jestli někdo nemá zkušenost s tímto onemocněním a nějaký „fígl“ na něj,případně jak dlouho se to hojí…

Odpovědi
Nikuška

zkuste se poradit s lékařem. Myslím že to bude lepší :)

Q

Znám veterinární rady, ale mám pocit, že podobné je to i u lidí 🙂, jelikož se jedná podobnou anatomii.
U koní se chlazení také dříve doporučovalo, ale nyní už je to zastaralá metoda a naopak se zahřívá. Pomáhají lymfodrenáže a lehký pohyb 🙂Kdyby jste byla kůň cca měsíc, dva 🙂

Káčaktm

jo jo,měla jsem koně,který trpěl na flegmonu,když ho to čaplo měl vysoké teploty,mazali jsme ichtamolovou mastí nohu a balili do zapařováků…dnes vím,jak strašně trpěl!!Já už mám zánět na ústupu,otok opadl a zůstaly 2 boule,které pan doktor říznul,aby se mohl ten (s odpuštěním)bor­del vyvalit ven,to byla úleva…pak následovalo obden čištění a porejpání ran,aby se brzy nezavřely,a teď už to jen necháváme dohojit.Musím říct,že je to dost nepříjemná a bolestivá záležitost a léčení trvá více než měsíc.Děkuji za rady,odpovědi a názory.Nikomu tohle nepřeji!!