Reezo

Jak lajk pozná, že je čas vyměnit brzdové destičky u auta?

Již několikrát jsem nad tím důmal, jestli nezačnou dělat třeba nějaký zvuk, když už jsou moc sjeté. Jednou se mi podařilo zníčit kotouče od sjetých brzdovích destiček.
Doplňuji:
jde to poznat i jinak, aniž bych musel sundat kolo?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano dělají se také destičky se zvukovou signalizací. Poznáš je tak, že když se na ně koukneš ze strany ( někdy musíš sundat kolo , záleží jak je na ně vidět skrz disk) tak na horním nebo spodním okraji je takový ohnutý silnější proužek ohnutého plechu . Ten je zalisovaný do třecí destičky a když se destička opotřebí až na úroveň zalisování začne to při brždění kovově drnčet. Bohužel když se jezdí dál tak po určité době ty kovové proužky odpadnou a nevíš nic. Nemají to ale každé destičky!! Auta vyšší třídy mají signalizaci elektrickou na podobném principu. Já osobně pod 4 mm měním.
Doplňuji:
Nijak. Musíš se podívat na bok destičky a ten uvidíš jen z jedené vnější strany. Pokud tam necháš kolo je navíc celý kotouč i s brzdičem schovaný uvnitř disku.

Další odpovědi
anonym

Nejlíp, když je přeměříš – na destičce by mělo být alespoň cca 2 mm třecího materiálu a ten by neměl být popraskaný či vydrolený.
Doplňuji:
Aniž sundáš kolo to poznáš těžko – leda hodit auto na zvedák (nebo na jámu) a kouknout zespod na vnitřní destičky – pokud se spolehneš na to, že vnější i vnitřní jsou opotřebované stejně.
Ale – sundat kolo a dát je zpět je i na parkovišti otázka pár minut, co řešíš?

cukrar

jako laik??..
musíte sundat kola
ta nejslabší destička musí mít minimálně 2–3mm silnou vrsvu brzdící hmoty. (na všech kolech

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.