Avatar uživatele
zjentek

Jak krtek ví, jak hluboko se na zimu zakopat?

Já jen, že někdy jsou krtince/krtiny 15 cm a někdy třeba i půl metru, například.

Zajímavá 0 před 1264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpověď šokující – evoluce. Téměř většina zvířat si neuvědomuje vlastní vědomí. Je tedy komické očekávat, že zvěř něco dělá vědomě. Proč je pták modrý, nebo proč krtek hrabe do půl metru. Stejná odpověď. Poněvadž ti, kteří na základě svého genotypu dělaly věci jinak, vyhynuli. Proto nemusí krtek nic vědět, proto hadi nechápu, že loví potravu a něco jí. Nic z toho nefunguje vědomě. Život se jednoduše pořád vyvíjí a to co přežije, to se chová tak, jak se to chová. Existuje miliarda živočišných druhů, které žijí jen díky nějaké blbosti – zbarvení, velikost, hrabání, ježení, … Lidé dříve umírali na alkohol, opečené maso, různé nemoci, … Vymírání vede k vývoji. Jak krtek pozná, že se připravil na zimu? Když umře, udělal to špatně. Když ne, jeho potomci se budou chovat dost podobně a tedy budou mít potomky …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Fedruje a fedruje, dokud mu není jakž takž teplo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dr.luha

Proč by se měl zakopávat. Ten ryje i v zimě, když povolí mrazy…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Matesax, ale já mám vědomí, myslím… jako teď nvm no, teď jsi mě úpa zviklal.. asi brzo vyhynu, bo tedy dělám to jinak.
No má to logiku – my si zatopíme, když je nám zima a proto brzy vyhyneme. Ale že vyhyneme, nevíme. Že? Jak bychom taky mohli. (;

před 1264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Za další, tvá odpověď neodpovídá na otázku, jak krtek ten který podzim (UŽ NA PODZIM!) ví, do jaký hloubky „jít“ na zimu. (?)

před 1264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Odpovídá. Přežil takový typ krtků, kteří prostě v daném klimatu pocítí chlad a jejich instinktem je zahrabat se … Hrabou tak, jak jim to přijde příhodné a to je zrovna hloubka, kterou vždy jejich přeci přežili …

před 1264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Keplere, já myslím, že ten krtek se nepředře. Že prostě nějakým způsobem (FAKT NEVÍM jak) dopředu PŘESNĚ (!) ví, v jaký hloubce mu bude tu kterou zimu teplo a přesně na týhle výšce se v zemi zakuklí, protože je mu jasný, že v týhle linii nezdechne a vydrží tam do jara, resp. do doby, kdy zase ví, že už má vylézt a to ví taky zcela přesně, i když mrzne různě, žejo, ale to je na další otázku asi.. Teď je důležitý vědět, jak kutek ví, zda letošní zimu přežije v půl metru hluboko anebo musí fárat až do zámrazový hloubky, aby přežil. Ví to dopředu, jak říkám – nepředře se! To vím. (;

před 1264 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek