huxa

Jak krmit správně dvě bytové kočky?

Zdravím 🙂 máme v bytě kocoura (8 měsíců, samý sval) a kočku (necelé 3 měsíce, mrně).
Stále mají naplněnou misku s vodou a snažím se, aby měli stále v misce granule. Ráno a večer jim dáváme kapsičku, popř. konzervu. Každý den tedy mají k dispozici vodu a granule a dvakrát denně kapsičku nebo půlku konzervy.
Kocour byl na toto zvyklí (konzervy jsme nedávali, pouze půl kapsičky ráno a zbytek večer). Před dvěma týdny jsem přinesl to kotě a nejsem už schopen odhadnout, kolik jim nabrat (aby vyšlo na oba akorát). Nyní mají řídkou stolici a s největší pravděpodobností za to může právě překrmování. Poradíte mi prosím, kolik jim mám dávat žrádla a jak, aby se na oba dostalo?

Odpovědi
anonym

Dávat po troškách třeba půl kapsičky každé a pak pauza a pokud má ještě hlad tak si brzo zvykne si dát i granule, které kočkám prospívají a také jim čistí chrup. Občas je dobré nakrájet jim kousky masa. Toho se může někdy nakoupit o něco víc k obědu a pak jej nakrájené dát zmrazit do plastových krabiček. Po té ráno vyndat a za nějaký čas to rozmrzne a povolí a pak tím krmit kočky během dne. Kdybysme krmily ty naše dvě kočky jen kapsičkama a konzervama, tak nejen, že jim to nebude dělat dobře zdravotně, když se tak delší dobu praktikuje, ale taky mají zbytečně vysokou spotřebu. Maso a granule je zasití více jak kapsičky a nebudou tak mlsné. Kočka když má hlad tak se lísá a mňouká, takže zbytečné jim pořád doplňovat misky. Více poradí případně na veterině.

dubraro

Vynechte kapsičky a konzervy, zkuste dávat jen granule. Zkuste jinou značku granulí. A tříměsíční kotě by ještě nemělo dostávat stejnou stravu jako dospělý kocour – zkuste krmit odděleně.