autacek

Jak koresponduje platová tabulka s minimální mzdou? Nějak mi to tak úplně nedává smysl.

https://www.kur­zy.cz/platy/pla­tove-tabulky-zakladni/

Odpovědi
Kepler

Domnívám se, že jde o základní sazby bez pohyblivých složek platů (prémie, příplatky, odměny. atd.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Kepler To jistě ano, ale i když budeš naprostý lempl bez praxe, tak bys měl dostat víc, než je v té tabulce, případně stejně, jako člověk s mnohaletou praxí.

zjentek

A co je na tom nepochopitelného? Lempl dříč má (a měl by mít) v demokracii naprosto stejnou šanci jako lempl, který nezanedbatelnou část života zdárně obcházel dřinu tak, že se učil.