Jak komunisté u nás, ale i v ostatních komunistických státech nakládali se svými skutečnými i domnělými odpůrci?

Nejlepší odpověď
annas

O perzekuování, komunistických soudech, o vyvolaných procesech, věznění, popravách pracovních táborech se dozvíte víc na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Q3wnY29pA­UsJ:www.tvariv­tvar.cz/%3Fp%3D1­31+odp%C5%AFrci+ko­munismu+v+50.+le­tech&cd=9&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz

Další odpovědi
člověk

přečti si od Solžnicina Souostroví Gulag
všechny státy měly nasazeny agenty KGB,kteří řídili vlastně činnost vnitra a podle nich se dělaly procesy,skončilo to v roce 1953 po smrti Stalina a u nás Gottwalda.
mnoho lidí bylo zlákáno ke spolupráci jak KGB tak STB
po roce 1953 se již nepopravovalo jen zavíralo za protistátní činost,bylo uděláno několik zákonů a kdo je porušil tak musel počítat s následky,
ale upozorňuji,že to nebylo jen v komunistických státech,ale opak byl ve státech kapitalistických,v U­SA bylo popraveno a linčováno mnoho lidí,kteří se hlásili ke komunistum.
příklad Chaplin,dostal doživotí s podmínkou,že do 24 hodin opustí USA,
bala to prostě doba......

kupkina

Špatně.