Emma98

Jak komunikovat s přítelem, který se nedokáže omluvit a špatná je vždycky jen partnerka?

Nemám se koho zeptat a tak to zkusím tady. Jsem s přítelem osm měsíců. Tři dny zpátky jsme se pohádali – přičemž on vše obrátil tak, abych já z toho vyšla jako ta špatná. Řekla jsem mu tedy, ať se zamyslí nad tím co řekl, že by se měl naučit taky přijmout nějakou zodpovědnost a nevinit jen mě. Nicméně, on mi ještě při hádce řekl, že není z těch, co by se omlouvali.

Napsala jsem včera, zda se zamyslel nad naším rozhovorem. Žádná odezva. Mám ho nahánět? Jak s někým takovým mluvit? Šíleně se uráží a vždy to nějakým kouzlem zaonačí tak, abych se cítila špatně, i když moc dobře vím, že jsem nic neprovedla.

Vše ostatní funguje, ale ta jeho ješitnost a zatvrzelost? To je slušným zabijákem.

Je mi 22. On je o šest let starší.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe přestat komunikovat úplně. časem se to bude pouze zhoršovat. Komunikace je základem každého vztahu.

Další odpovědi
Malvína

Asi tě nepotěším..
Na vztazích je nutné pracovat a neutíkat hned od problému. Ale důležitou součástí tohoto všeho je KOMUNIKACE. Jestliže mnáš po svém boku někoho, kdo komunikovat odmítá, budeš to mít hodně těžké. Vlastně není jak se posunout dál. Není ve znamění panny? Znám hodně lidí v tomto znamení, hlavně mužů, a velké procento z nich je právě takových, jak popisuješ svého přítele. Na jiných hledají chyby, ale ty své nevidí, natož aby se dokázali někdy omluvit. Umí to, ale dělá jim to problémy. Navázat s takovým člověkem nějakou harmonickou cestu vyžaduje velké odhodlání a přesvědčení v tobě samotné, že ti ten člověk za to stojí. Ale pamatuj, láska dokáže být i slepá. Zase se nesmíš nechat shazovat a trpět jeho nefér jednání na úkor své duševní pohody. Teď ho nechej, nenaháněj, třeba přijde sám. Pokud ne, víš okamžitě, že za to nestál. Pokud spolu opět navážete komunikaci, řekni v klidu ale jasně hranice a pravidla. Měj svou hrdost. Zaútočí-li na tebe, nerozčiluj se (nemá to cenu), ale s klidem ho slušně „odpálkuj“ nějakým dobrým argumentem. Musí si uvědomit, že nejsi někdo, po kom by se mohl vozit. Pokud postupně neuvidíš nějakou změnu, ale ty se začneš cítit nervově a psychicky vyčerpaná, odejdi.

elkon

Vzájemná komunikace je to hlavní, najdi si jiného chlapa.

NoFear

Na komunikaci a vzájemném porozumění si vztahy zakládají. Asi to bude jen omezenec, který vidí jen sebe a dostatečně si tě neváží. Dej mu ultimátum nebo se s ním rovnou rozejdi, dokud to nedojde dál (svatba, těhotenství). Nemáš důvod snášet ho a cokoli trpět. Vztahy se budují, neexistuje dokonalý protějšek. Ale když partner nechce stavět na důvěře, vzájemnému porozumění, kompromisech, objektivní komunikaci atd, tak nemá cenu jej trpět a dál se snažit. Na účtě si to zakládá. Takového člověka do života nechtěj. Samozřejmě ho nemusíš hned opouštět, ale dej mu rázně najevo, co chceš (hlavně od něj), co je pro tebe důležité a jestli ani není ochoten se omluvit, uznat chybu a nijak se ve vztahu snažit, tak je vše zbytečné. Protože tohle by se už nikam (pozitivně) nevyvíjelo. Za vším hledej egoismus, vztahovačnost.
Ale taky si objektivně přiznej, jestli i ty jsi neudělala nějakou chybu nebo chyby.
Zkus si s ním ještě (upřímně) promluvit. Zkus se na to podívat i z jeho strany (pokud není úplně omezená). Když nebude chtít, tak řekni, že nemá cenu spolu dal být.
Pochopitelně je to vše na tobě. Ale sama si řekni, jestli to má budoucnost a popřípadě jakou. Není z těch, který by se omlouval. OK, ale to je celkem zásadní problém. Možná neumí dobře projevovat své (pozitivní) emoce, ale proto je třeba to spolu rozumně a neagresivně probrat. Ale pokud není ani tohle ochoten udělat a „podstoupit,“ tak nevím. Ale za mě to znamená, že si dostatečně neváží tebe ani toho vztahu, který máte. Žádná úcta, jen omezenost a egoismus.

nyjono

Naprosto souhlasím s elkonem.
Tyto případy se z 99% zhoršují, namísto zlepšení. Vzájemná komunikace je základ každého vztahu.
Pokud vám toto nejde už po 8měsících, jak to bude vypafdat za 8 let?
Doporučuju vztah ukončit a hledat jiný.

Kelt

Tak záleží na tom, jak je to pro tebe důležité. Nebo v budoucnu mohlo být. Chceš s ním být a to by se přenášelo do rodiny. Lod vztahů má být bezpečná. Pokud si myslíš, že by to lod potopilo, tak se s ním rozejdi, nebo mu dej ultimátum. Musíš mít nějaké zásady. Nebo mu to dej nějak najevo, aby to pochopil.

iceT

Zdá se, že spolu ještě nebydlíte, raději to ani nezkoušejte. Proč?
Protože budete trpět po boku manipulanta, zejména pokud se toto děje pokaždé, že se uráží, chyby svede na vás a ani se neomluví a ještě to přizná, a vy se cítíte ta špatná.
Zdrhala bych, dokud je čas.

ivzez

Emmo,
čteme jen Váš pohled na tu situaci a hádku. Jak víte, že to Váš partner
nevnímal tak, jak to řekl > přesně opačně než Vy.

Vyslovit nějaký soud, když neznáme názor druhé strany, není dobré.

Z předchozích odpovědí souhlasím s názorem, že komunikace
(a hlavně důvěra) jsou základem každého vztahu.

Zkuste si s partnerem v klidu sednout a nad tou hádkou se zamyslet společně.
Možná Vás to oba posune dál, možná si budete lépe rozumět.

[Určitě bych „neúkolovala“, aby se nad něčím zamyslel, a následně
nekontrolovala, jestli úkol splnil > to není dobrý přístup.]

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.