Jak komparovat?

existuje kniha, která navádí jak správně komparovat. Jak by taková komparace měla probíhat, začít od bodu a skončit u bodu?
Jedná se o srovná myšlenek dvou podobných představitelů.

Odpovědi
peta @ peta

Pro přesnější odpověď potřebuji vědět, co přesně chcete komparovat. Komparace se používá v řadě oblastí. Já např. jako projektový manažer neustále komparuji plán projektu se skutečným stavem t.j., jeho plněním.
V překladu toto slovo znamená přibližně párovat, tedy dávat k sobě 2 jevy, záležitosti. Když jsou vedle sebe, vidíme v čem se liší a v čem jsou stejné.