tomas405

Jak klíčit semeno s osemeněním tvrdým skoro jako kámen?

Dostal jsem pár semen Kigélie, které bych rád přiměl vyklíčit. Bohužel se mi nikde nepodařilo najít osvědčený návod, a tak jsem zkusil experimentovat. Jelikož mají velmi tvrdý obal, který ani po 2 denním namočení vodě a několika týdnech ve vatě nepraskl, zkusil jsem jej opatrně narušit (i bruskou to šlo obtížně – pomalu 2 mm tlustý).. Stále bez aktivity, a tak jsem dvě semena nařízl úplně, zárodek vydloubl a zabalil do vaty. Během čtyř dnů uhnily.. Nemáte někdo s podobnými semeny zkušenost?

Nejlepší odpověď
elkon

Tři vteřiny : https://www.osiva-semena.cz/exoticke-pochutiny/763-kigelie-salamovy-strom-rostlina-kigelia-africana-prodej-semen-4-ks.html

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že pokud je semeno v příhodných podmínkách, tak skořápka časem praskne sama. Chce tomu nechat čas. Jak jinak by se množily třeba takové broskve?