Avatar uživatele
zjentek

Jak klávesnicí napsat symbol promile či symbol jemu se nejvíce podobající?

013333333707I­♦☺☻♥♦☺♣♠•◘○○50+♪+±-cc○•◘c○○○š‰…

Jak vidíte, opravdu jsem se snažil, chvíli jsem si už myslel, že je to na dosah, ale pak vyšla nota. Ten poslední sybbol v ředě se promilím hodně podobá, ale…

  1. promile z příkladu marci1 to nejsou
  2. nemám tušení, jak jsem to napsal ;)

Otázka se mi teď díky vám trošku zkomplikovala, takže:

  1. Jak na ta promile?
  2. Jak napíšu notu? ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2340 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

znak promile ‰ – alt+0137
Levou rukou zmáčkni levý Alt a pravou naťukej 0137, hele jde to: ‰. 🙂

Upravil/a: marci1

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
magorvkleci

Alt 0137

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Marci, ‰‰‰- jo táák!!! No tak to řeknu hned,ne? Já to tu jako pako držím všema deseti, volám sousedce, ať přijde s další rukou, že nestíhám a ono to stačí po-stup- ně… tak též něco o tom napíšu, ne? Pro příště… ;) ‰‰♥♥♥♥‰‰

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ještě se můžeš naučit znak euro, to budeme asi brzy všichni potřebovat: 🙂
Zmáčkni levou rukou klávesy levý Alt a Ctrl (obě nalevo od mezerníku) a nepřestávej je držet. Zatímco držíš tyto klávesy, zmáčkni pravou rukou klávesu písmena E. Kuk a máš napsáno €. 🙂

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Namísto levý Alt + levý Ctrl používám pouze pravý Alt, výsledek je totožný. Mimochodem u Ctrl je v tomto případě jedno, jestli je pravý nebo levý. A totéž jako u eura je pro zavináč, ampersand, dvojitý křížek (hash), lomené a složené závorky a mnoho dalších.

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

€… Tak to jsem znal ;(
Hele, já si otevřu i správce úloh systému, když chci ;)

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tato operace mne právě naučila asi 4novinky v souvislosti s manipulací browserem, které jsem dosud neznal ♥

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

♪♪♪+♪++♪♪♪%%0­00011111000%ëë0Ý%­.............­.... tak notu už umím. Quentosi, tady je vzorek pokusů%, 037 jsou procenta, to vidíme, ale promile nic. Je mi divný, že to má být kombinace čtyř čísel, když na vše ostatní vystačí tři. Prostě mně promile nejdou…

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Alt+0137 nic, jen mi „pípne“ v kompu ;)

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

A udělals to správně? Funguje to jen s levým Altem a během vyťukávání čísla se musí ten Alt celou dobu držet…

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak snad nejsem debil ;ooo, já mám všecky prsty na rukách!

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

%♪- 037 procenta, 137 nota, ale jak promile?

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ë♪ë♪ë♪- tohle se mně děje při opakovaném- levej alt+137, kdy + je používaný znaménko: jednou nota, jednou přehlasovaný e, takže jsem z toho bambus ;o

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

♪♪1773┼┼17┼ą◄­17Á17♣1131‼17171717┼Ú171­♥1◄┼17013333333›G±707011­7170117017ˇ◄Ż7┐3g001017Q­30101001☺01717­............. nic, prostě nic..

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Čti mi ze rtů:
Alt nula jedna tři sedm.
Né Alt jedna tři sedm.
Alt 0137 … ‰
Alt 137 … ë
Kapišto?

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nekapu..... alt 137 je NOTA, když necháme komp pípnout a teprve pak alt pustíme, hele- Ĺ♪♪ëëë%%%ë137­ë%Q%7777777777777­........ jasný?

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ne, nota je Alt 13 a navíc nejde napsat všude, třeba v internetovém prohlížeči nebo v Microsoft Wordu jde, ale ne třeba ve Wordpadu. Alt kombinace s číslem ≦ 32 jsou tzv. netisknutelné znaky, proto se někdy objeví a někdy ne. Ale hlavně mi zůstává záhadou, proč ti systém zareaguje na 13 a tu číslici 7 už nebere. Můžeš zkusit použít Alt na druhé straně mezerníku. To ale nic nemění na tom, že opomíjíš tu NULU, ta je důležitá. Alt+137 je něco jiného než Alt+0137. Kdybys tam tu nulu dával, tak tu notu nenapíšeš. ♪♪♪♪ ♫♫♫ (to je mimochodem pro změnu Alt+14). Pěkná tabulka těchto ALT-kódů je zde: http://fsymbol­s.com/keyboar­d/windows/alt-codes/list/

před 2340 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet