zjentek

Jak klávesnicí napsat symbol promile či symbol jemu se nejvíce podobající?

013333333707I­♦☺☻♥♦☺♣♠•◘○○50+♪+±-cc○•◘c○○○š‰…

Jak vidíte, opravdu jsem se snažil, chvíli jsem si už myslel, že je to na dosah, ale pak vyšla nota. Ten poslední sybbol v ředě se promilím hodně podobá, ale…

  1. promile z příkladu marci1 to nejsou
  2. nemám tušení, jak jsem to napsal ;)

Otázka se mi teď díky vám trošku zkomplikovala, takže:

  1. Jak na ta promile?
  2. Jak napíšu notu? ;)

Nejlepší odpověď
marci1

znak promile ‰ – alt+0137
Levou rukou zmáčkni levý Alt a pravou naťukej 0137, hele jde to: ‰. 🙂

Další odpovědi
magorvkleci

Alt 0137

zjentek

Marci, ‰‰‰- jo táák!!! No tak to řeknu hned,ne? Já to tu jako pako držím všema deseti, volám sousedce, ať přijde s další rukou, že nestíhám a ono to stačí po-stup- ně… tak též něco o tom napíšu, ne? Pro příště… ;) ‰‰♥♥♥♥‰‰

marci1

Ještě se můžeš naučit znak euro, to budeme asi brzy všichni potřebovat: 🙂
Zmáčkni levou rukou klávesy levý Alt a Ctrl (obě nalevo od mezerníku) a nepřestávej je držet. Zatímco držíš tyto klávesy, zmáčkni pravou rukou klávesu písmena E. Kuk a máš napsáno €. 🙂

cochee

Namísto levý Alt + levý Ctrl používám pouze pravý Alt, výsledek je totožný. Mimochodem u Ctrl je v tomto případě jedno, jestli je pravý nebo levý. A totéž jako u eura je pro zavináč, ampersand, dvojitý křížek (hash), lomené a složené závorky a mnoho dalších.

zjentek

€… Tak to jsem znal ;(
Hele, já si otevřu i správce úloh systému, když chci ;)

zjentek

Tato operace mne právě naučila asi 4novinky v souvislosti s manipulací browserem, které jsem dosud neznal ♥

zjentek

♪♪♪+♪++♪♪♪%%0­00011111000%ëë0Ý%­.............­.... tak notu už umím. Quentosi, tady je vzorek pokusů%, 037 jsou procenta, to vidíme, ale promile nic. Je mi divný, že to má být kombinace čtyř čísel, když na vše ostatní vystačí tři. Prostě mně promile nejdou…

zjentek

Alt+0137 nic, jen mi „pípne“ v kompu ;)

quentos

A udělals to správně? Funguje to jen s levým Altem a během vyťukávání čísla se musí ten Alt celou dobu držet…

zjentek

Tak snad nejsem debil ;ooo, já mám všecky prsty na rukách!

zjentek

%♪- 037 procenta, 137 nota, ale jak promile?

zjentek

ë♪ë♪ë♪- tohle se mně děje při opakovaném- levej alt+137, kdy + je používaný znaménko: jednou nota, jednou přehlasovaný e, takže jsem z toho bambus ;o

zjentek

♪♪1773┼┼17┼ą◄­17Á17♣1131‼17171717┼Ú171­♥1◄┼17013333333›G±707011­7170117017ˇ◄Ż7┐3g001017Q­30101001☺01717­............. nic, prostě nic..

cochee

Čti mi ze rtů:
Alt nula jedna tři sedm.
Né Alt jedna tři sedm.
Alt 0137 … ‰
Alt 137 … ë
Kapišto?

zjentek

Nekapu..... alt 137 je NOTA, když necháme komp pípnout a teprve pak alt pustíme, hele- Ĺ♪♪ëëë%%%ë137­ë%Q%7777777777777­........ jasný?

cochee

Ne, nota je Alt 13 a navíc nejde napsat všude, třeba v internetovém prohlížeči nebo v Microsoft Wordu jde, ale ne třeba ve Wordpadu. Alt kombinace s číslem ≦ 32 jsou tzv. netisknutelné znaky, proto se někdy objeví a někdy ne. Ale hlavně mi zůstává záhadou, proč ti systém zareaguje na 13 a tu číslici 7 už nebere. Můžeš zkusit použít Alt na druhé straně mezerníku. To ale nic nemění na tom, že opomíjíš tu NULU, ta je důležitá. Alt+137 je něco jiného než Alt+0137. Kdybys tam tu nulu dával, tak tu notu nenapíšeš. ♪♪♪♪ ♫♫♫ (to je mimochodem pro změnu Alt+14). Pěkná tabulka těchto ALT-kódů je zde: http://fsymbol­s.com/keyboar­d/windows/alt-codes/list/