zjentek

Jak/kde zjistím, jestli „můj let“ nepilotuje zelenáč, jenž „v plným Jumbu“ právě absolvuje svůj první praktický let?

Pilot- počet hodin odlítanejch s pasažéry = 0! ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Pasažérům po tom nic není a nemusí mít ani obavy. Začínající pilot letí vždy jako kopilot pod dohledem zkušeného pilota – kapitána. Až po nalétání jistého počtu hodin může oblíknout uniformu se čtyřmi pruhy na rukávech.

Další odpovědi
led

Aj u pilotov jestvuje určitá hierarchia a služobný postup, nebojte sa, že vaše lietadlo pilotuje „letecké ucho“. Než si pilot sadne za knipel na ľavé sedadlo (kapitán) musí odlietať určité množstvo hodín na pravom sedadle a absolvovať rôzne pravidelné odborné a zdravotné preskúšania.
Na priebehu hladkého letu sa nepodpisuje len pilot a jeho posádka, ale aj letové podmienky a tí neviditeľní mechanici, riadiaci letovej prevádzky a ďalšie pozemné profesie

plebs

Když to případně spadne, tak se to zjistí