Baruš-lolli

Jak kašlat na názory ostatních?

Jak mám docílit toho, aby mne nezajímaly názory ostatních?
Třeba když mi řeknou, že mám hrozné tričko, moje vlasy se jim nelíbí apod.?
Jak si toho nevšímat? Máte nějaká doporučení, motta, nebo podobného, jak tyto věci prostě vypustit z hlavy? Předem děkuji :)

Nejlepší odpověď
postcd

  • uvědomit si, že není vůbec jisté koho názor je správný, to, co je pro ně dobré nemusí být pro tebe dobré..
  • vytvořit si návyk, že když tě nějaká negativní poznámka zaskočí, automaticky si uvědomit, všechna naučená fakta, proč to dělám, proč to oni říkají (zjistit to vyžaduje přemýšlení), já to zjišťuji až v asi 28 letech, ti chytřejší třeba už v 17ti :)
  • je to pouze jejich pohled. řekni si pozitivně: Ok, díky za tvůj názor, můj je jiný :)

nebo podobně

  • někdo druhé zesměšňuje, rýpe, jelikož se cítí neužitečný, nevyrovnaný, neuznalý tou osobou, kterou konfrontuje

..výše uvedené mohou být nesmysly, tak to neberte vážně.

Další odpovědi
iceT

Musíš se řídít názory ostatních a zařadit se do stáda?Nemusíš­.Začala bys poslouchat jinou muziku,než tu,která se ti líbí,jen proto,že se nelíbí ostatním?Reálný život není fejsbůk,kde si každej posílá lajky jak splašenej.

led

Nepýtam sa na rady, názory iných! Žijem svoj život po svojom.
Nevidím, nepočujem, necím, nehovorím, necítim. som R.O.B.O.T.
Doplňuji:
Samotná otázka popiera sama seba
„Jak kašlat na názory ostatních?
Jak mám docílit toho, aby mne nezajímaly názory ostatních?“

Ak kašlem na názory iných, tak ma ani nezaujímajú
Ak ma názory iných zaujímajú, tak na ne nekašlem.
Kde je pravda? Nekonečná otázka…

huxa

postcd – vyjádřil jsi to až velmi trefně :)

k tazatelce-už pár let se učím tyto věci naprosto vytěsnit a zapomenout na ně, párkrát týdně mám určitou náladu, kdy si toto vše vybavuji a „třídím“ dle toho, jestli to má nějakou hodnotu nebo nemá, jestli ne, vytěsním takovou vzpomínku, zážitek naprosto z paměti, zkus to taky, je to na dlouhý běh, ale nepomusíš tomu zvláštní čas věnovat. Spolužákům vadí, že se dívám na jeden seriál, včera mi jeden říkal: „jak se můžeš dívat na takovou pí*ovinu?“, já na to řekl „a?“, „chceš mi něco říct, nebo si tu jen sám sobě nadáváš?“, nejvíce se mi osvědčilo u všech lidí říct „a?“, neboť většinou sami nedokáží říct, v čem spočívalo to, co říkali, většinou raději odejdou nebo přejdou na jiné téma. Jak psal postcd, tyto lidé jsou s sebou nevyrovnaní a co jsem se naučil z toho seriálu-ten, který si zaslouží tvoji úctu je ten, který ti dokáže, že je v něčem lepší, nikoliv ten, co si to tvrdí.

redy

Kašlat na názory ostatních.
Přestaň nosit hrozný triko,
a něco udělej stěma vlasama.
Jakou radu čekáš, když nejsi splachovací tak to asi nepújde.
Dej tomu čas vono se to poddá :)
Doplňuji:
nanami nevím proč bych nenapsala svůj názor,si přesně taková jako ty holky ,musíš si taky zvykat že nejsi sama na světě.Přečti si znova moji odpověď a pak pruď

Nanami

redy:tys radši ani neměla dopovídat…
_____________­________________________­____________
taky na mě lidi mají trapný názory a smějí se mi protože jsem otaku. Jsi jiná než oni? máš svůj styl? SUPR! ty si udělej názor na ně. nebo jestli se ti tvoje trička a vlasy líbí, tak je to ok…taky jim řekni že jejich vlasy jsou obyčejné, naprosto neoriginální. nebo já nevim! prostě si toho nevšímej, ukaž fakáče a jdi dál :D

marci1

Normálně. Podle Tvé otázky soudím, že jsi mladšího věku a ještě takové věci řešíš. Prostě to neřeš, nos si co chceš. Můžeš si nosit, co Ty chceš a ne co chtějí ostatní. Ty se hlavně v tom musíš cítit dobře a „výroky“ jiných Ti mohou být ukradené. Nenechávej se zmanipulovat. 🙂