hawranek

Jak jste vybírali nebo jak budete vybírat jméno?

Jak budete nebo jste vybrali jméno pro dítě? 🙂
Doplňuji:
Aby jsme si rozuměli: ne, já jméno vybírat nebudu, nic neočekáváme, jen mně to tak napadlo 😁

Nejlepší odpověď
Deli

První dcera si vybrala jméno sama – vrtěla se v bříšku jako veverka, tak jsem jí tak říkala. A z veverky byla Verča. Se jménem je spokojená, sedí jí, tak na tom možná něco je, dala jsem prostě na intuici 🙂
Druhé dceři jsme s manželem vybírali jméno s kalendářem v ruce. Četli jsme jména a oba říkali názor. Shodli jsme se až na červnovém jménu – Gita. Tak nám teď doma běhá človíček, který si říká Gigi. 🙂

Další odpovědi
anonym

Asi projít kalendář a pak stránky se jmény na internetu a vybrat něco, co se líbí oběma rodičům, co se zároveň hodí svojí délkou i výslovností k příjmení děťátka a co má více variant k oslovení, přemýšlet nad zdrobnělinami, zkrácenými tvary jména atd. Aby např. jméno neznělo třeba přílis exoticky s typicky českým příjmením apod.
A řídit se trochu pocitově 🙂

dědapetr

Jména jsme vybírali podle rady babiček Lenka a Šárka a dcera dala jméno prababičky Anežka.

baghira

Prostě jsme se zamysleli, a vymysleli. Z praktických důvodů jsme vybrali jména dobře vyslovitelná i pro cizince :) Manželka se pak zeptala synka v břiše, jestli s tím souhlasí, a bylo to.

casey

Vybirali jsme taky s kalendarem v ruce. Chteli jsme jmeno ceske, nekomplikovane ani ve zdrobnelinach. Dcera nakonec jako u Deli je Verca.

Clovek jmena hodnoti spise podle spojeni s urcitymi lidmi. I hezke jmeno, ktere mam spojene s negativni osobou proste nezvolim a naopak tihnu k jmenum, ktere maji okolo me lide, ktere mam rad, i kdyz toho cloveka neznat, by me to jmeno mozna ani nenapadlo. Nebo, alespon takhle jsme to meli my. Veronika byla neutralni, zadnou jsme neznali.

Jmena po rodicich jsem nechtel, pak neni jasne na koho se vola, o kom se mluvi…
U kluka to bylo horsi, dlouho jsme se nemohli na zadnem shodnout. Nakonec u nasich nejblizsich pratel tragicky zasahl osud a nam bylo jmeno jasne.

Katusa

Jméno jednou budu vybírat tak, aby bylo hodně „tvárné“, aby už z oslovení dítě poznalo, zda ho chválím, nebo hubuji, prostě aby se dalo říct hodně způsoby. ALe samozřejmě na příjmení budu muset taky brát ohled, taky bych nedala něco, co může znít blbě, kdyby dítě mělo nějaký řečnický nedostatek (ráčkovalo atd.), přece jen se tak bude představovat celý život, tak aby se za své jméno nemuselo stydět

pokazdejinak

vybírali jsme jména česká, s možností víc zdrobnělin a koukali jsme taky na slavení svátku s ohledem na narozeniny a vánoce… jo a aby ladily s příjmením

Valky

My žádné nečekáme a ještě doufám, že dlouho nebudeme.. ale jména už vybraná máme :D … Pro dceru se nám líbí Vendulka a nebo Viktorka a pro syna bych chtěla po příteli Martin, protože to jméno se mi líbí od jak živa.. Ale to je dost neoriginální.. Takže nevím, ale líbí se mi Robert – Rob .. :o)) Jednoduché.. Jen tak, jsme pročítali kalendář a říkali jsme si, která jména se nám líbí :o)