Avatar uživatele
briketka10

Jak jste spokojeni s rozdělením Československa ?

rozumíte slovenštině a díváte se na slovenské filmy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, johana 56, hanny 2, tom004, Drap, zzzzz před 4542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Možno budete prekvapení, aj ja rozumiem slovenčine a pozerám slovenské filmy. Ale tak isto pre mňa je aj čestina druhou rečou, takže rozumiem aj česky. :)

K rozdeleniu Československa,
je prekvapujúce, že na všeličo možné (pomaly aj na veľkosť chleba) sa vypisuje referendum, ale na tak závažné rozhodnutie akým je rozdelenie rozdelenie štátu nebolo vypísané nič. Je pravda, že Česke zeme a Slovensko mali ústavné právo na sebaurčenie, ale rozhodla to malá skupinka ľudí v priemere 1 na 100 000 obyvateľov. Pritom veľká časť obyvateľov Československa bola proti rozdeleniu.
Mnohým toto rozhodnutie roztrhlo rodiny.

Silné Československo asi niekomu veľmi prekážalo, tak sa postupovalo podľa známeho hesla Júlia Cézara: Rozdel a panuj.
A Svätopluk sa v hrobe obrátil…

PS. som zvedavá, komu moja odpoveď bude prekážať

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

S rozdělením nic nenaděláme.Slo­venštině rozumím a dívám se na slovenské filmy,s tím nemám problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Rozdělení je jeden z nepochopitelných a nesmyslných důsledků sametové revoluce.Knihy čtu a kupuji pořád,a dokonce je fajn,když na mne mluví pokladní u nás v Tescu slovensky.Je jich tam pár zaměstnaných.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zvykla jsem si,rozumím,můj tatínek byl Slovák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Byl sem proti rozdělení ale s tím se nedalo nic dělat.Samozřejmě že slovenštině rozumím velice dobře protože za totáče jsem si objednával knihy ze Slovenska protože tam vycházely tituly co tady nešlo sehnat.Na Skylinku mám všechny slovenské TV stanice a dívám se několikrát týdně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Sleduji, čtu slovenské knihy. Rozdělení byla podle mne dost velká blbost několika málo pohlavárů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

S rozdělením většina lidí nesouhlsila.Také parřím napůl na Slovensko,mám tam dva sourozence a příbuzné.Stýkáme se často,pro nás se nic nezměnilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kenyrts

Rozumím i koukám na slovenské filmy-moje maminka je původem Slovenka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek