Kelt

Jak jste spokojeni s Windows 10? Jak řešit tento problém?

Je mi jedno, jaký mám systém, možná to s tím nesouvisí. Ale poslední dobou se mi nezobrazuje plocha, kde mám nainstalované funkční ikony, místo toho mi tam naskočí něco jiného a já to musím složitě hledat. Takže vylepšení, možná z hlediska bezpečnosti, ale ne pro mou práci. Přidržením myši na jedné ikoně jsem viděl to, co je na ploše, ale posunutím myši, jsem přestal vidět tu plochu a nemohu se tam dostat myší. To je ten problém. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Arne1

Selhali-li by vše, tak plocha je přece docela obyčejný adresář ve tvém profilu. Takže v nouzi si ten adresář otevřeš !

Další odpovědi
Edison

Proto mám plochu prázdnou a vše co potřebuji mám v nabídce Start. Platí pro pracovní comp. Doma jsem na mackovi a mám o těhle „vychytávek“ svatej klid.

Funna

sice netuším, jak vypadá to „něco jiného“, ale nemáš náhodou zapnutou funkci „používat celoobrazovkouvou nabídku Start“?…najdeš to v Nastavení" → Start…

Edisone, sorry, ale rada nepoužívej plochu mne fakt pobavila, to je jako bych se zeptala jak opravit auto a ty mi řekneš, že mám chodit pěšky 🙂…já se třeba bez plochy neobejdu, mám tam milión věcí, hledat to přes start bych nechtěla ani náhodou…

Dochy

Hele, nezapnul sis náhodou mód tablet? Nebo nějaký další „usnadňující“ mód ze široké nabídky vylepšení pro invalidy? Bacha Win10 maj nějaká nastavení UI na přihlašovací obrazovce a pokud si je zapneš, tak jinde než na přihlašovací obrazovce nejdou vypnout. A to platí i když se Ti podaří danou funkci najít někde v nastavení po přihlášení… Takhle mně párkrát vypekli kluci – bláhově jsem si myslel, že mi s počítačem nic udělat nemůžou když neznají uživatelské heslo…

Edison

Funno, ale plocha není podmínkou pro funkčnost OS MS-W. Ono by to chtělo o tom asi něco vědět. Takže příměr k autu je dost mimo. Je to spíš jako že k jizdě autem nepotřebuješ lyžařské brýle. Ve staru se dá tvořit poměrně rozsáhlá a hluboká struktura, takže v tom něco najít je naopak mnohem jednodušší, než v tom milionu bordelu na ploše. Když vidím, jak to taky může vypadat, tak se nedivím, že maj lidi zadělanej počítač opakovanym bordelem jen proto, že vůbec netušej, kam si co ukládaj a na ploše to na první pohled samozřejmě nemohou najít.

Mc Merkurion

… tak já především na ploše pracuju, takže nemám chuť neustále vše shazovat dolu, proto používám hlavně lištu na hlavním panelu, tudíž s tebou musím souhlasit …