mosoj

Jak jste spokojeni s TV LCD ?

Pokud máte doma LCD TV. Jak jste spokojeni s obrazem vysílaným pozemními vysílači v porovnání se starými CRT TV.
Jaké má vaše LCD TV rozlišení a myslíte si, že ho při příjmu pozemní TV využijete. Vadí vám u LCD roztažený obraz, nebo máte automatiku přepínání formátu či přepínáte ručně.
Doplňuji:
rynek 878 : máte tedy satelitní přijímač, který umožňuje příjem v HD tedy MPEG 4?

Nejlepší odpověď
rynek878

Vlastním LCD LG mám HD vysokém rozlišení,při přijmu pozemního vysílání se zatím využít nedá,ale přes satelit ano,používám automatiku na nastavování formátu obrazu.
Jsem s ní maximálně spokojený.

vlastním tento:

http://www.al­tronik.cz/top­field-tf-7700-hsci-black/d-73370/
Doplňuji:
ještě jsem chtěl doplnit takovou malou vychytávku,umí i přehrávat filmy,písničky,fota přes USB Flashku.To se mi tuze líbí.

Další odpovědi
PostApMan

Nijak nejsem spokojen s TV-LCD, vlastníme (nekoukám na ní jenom já :) ) Plasma TV, důvod? Lepší kontrast ,a jinak bez rozdílu od LCD. Přímo tento typ :
http://www.al­za.cz/50-lg-50pk550-d162023.htm

Rozlišení FullHD 1920×1080, využití na klasický digitalní příjem , jak na který program, na HD Sport nebo HD Nova apod. (Přes o2 TV) to má jistý vliv. Ale chce to trpělivost než vysoké rozlišení budou brát všichni vážně, jediné na co se opravdu hodí je přehrávání Blu-Ray filmů pomocí PS3.

Mimochodem MPEG-4 je skoro standart u nových televizí (rok 2008/2009/2010). Ale programů (nepočítam-li kabelovku) moc neni.

anonym

kvůli nižší spotřebě a menšímu prostoru který vám LCD TV v obýváku zabere bych volil lcd už automaticky … ideální je pověsit lcd na stěnu jako obraz kde o ni skoro nebudete vědět, nové volné metry čtvereční v obýváku určitě oceníte 🙂

obraz u lcd je samozřejmě lepší než v případě CRT, daleko podrobnější s více detaily. Nemá smysl CRT pochlebovat a velebit jeho lepší kontrast, je to totéž jako vyzdvihovat teoreticky vyšší kvalitu záznamu zvuku na gramofonové desce ve srovnání s CD a zapomínat přitom na věčné přeskakování jehly, praskání, a nutnost měnit každou chvíli jehlu za novou stejně jako desky samotné – CRT nikdy nezvládne zobrazit ani to staré DVD v plném jeho rozlišení natož pak BluRay disky. Nová zařízení s digitálním vstupem/výstupem na CRT už také nenapojíte. Pokoušet se napojit na CRT televizor herní konzoli typu PS3 je pak zjevné pohrdání umem těch kteří ji vytvořili 🙂

TV Stanice stále více vysílají ve formátu 16:9, který se na CRT ořízne nebo zobrazí jen jako podélná nudle s černými letterboxy. CRT televizory nebývají být širokoúhlé – je to dáno výrobní technologií pro kterou je optimální spíše čtvercový obraz zatímco u lcd je naopak výhodnější vyrábět obrazovky nízké a libovolně široké. Mnohé TV stanice už experimentují s HD rozlišením jehož výhody na CRT nelze ani pozorovat.

K roztažení obrazu používám výhradně automatiku, ruční přepínání vás velmi brzy omrzí a přijde vhod jen velmi vyjímečně – když automatika selže a vy se chystáte u tv strávit delší čas, jinak nemá smysl automatiku omezovat v kreativitě u digitálních vstupů (např ze satelitu/kabe­lovky/iptv/dvb-t je už 100% spolehlivá selhává spíše v analogovém tv příjmu).

ratioarm

já sem,chtěl sem vga nebo dvi vstup abych to mohl používat jako externí monitor,pořídil jsem jen hd ready,proč kupovat full hd když většina tv ve full hd nevysíla..,

mosoj

rynek878 – to přehrávání fotek přes USB vstup je také jeden z případů kdy se využije
HD rozlišení. Tento vstup by byl pro mě určitě jednou z podmínek výběru. Zabývám se fotografií.

Docela by mě zajímalo jak se Ti podařilo editovat několikrát odpopvěď, když už byla hodnocena. Nebo tam to hodnocení ještě nedorazilo ?