bauerlukin

Jak jste se dostali ke svému oboru?

Dobrý den, chtěl bych vědět jak jste přišli k oboru/ dozvěděli se o něm, ve kterém nyní pracujete. Díky

Odpovědi
led

Náhodou. keď pre nedostatok miesta tam, kde som podala prihlášku, ma následne zavolali na pohovor pre mne neznámy novobudovaný odbor. Dodnes som nepochopila, na základe čoho tá pozvánka prišla. A čo čert nechcel, zaujalo ma to a ostala som v ňom činná viac než polstoročie, vlastne aj dnes v dôchodku tam občas zavadziam.

quentos

Anglicky jsem se učil prakticky odmala – a je známo, že jako děti jazyky vstřebáváme daleko snáze, takže to položilo dobrý základ. Přivedla mě k tomu tehdy maminka, založila mi „anglický slovníček“ (jako bych ho dodnes viděl, sešit formátu A6) – a dnes prakticky na oplátku učím já ji…

df

Vždy jsem měl jakýsi vnitřní pocit, že jsem duší podnikatel, a že práce zaměstnance není pro mě to pravé. A tak teď podnikám.

Drap

Náhodou a souhrou okolností.

Edison

Zajímavé to číst. Někdo jde po uplatnění, výdělku… někdo z nouze, někomu se nechce makat, tak podniká (ale zdaleka ne, že by to nebyla mnohdy makačka).

Mě se poštěstilo to, že dělám práci, která mě baví. V zásadě mě k elektronice přivedl dáta a shodou okolností jsem se dostal na školu, která to učila, shodou okolností to dělám dodnes. A jsem spokojený. Vidím za sebou výsledky, cestuji, žiji, mohu si dovolit si udělat radost…

dudu

Jako dítě vesnického kulaka mě v šedesátých létech režim přinutil vystudovat ekonomii zemědělství. V tomto oboru jsem však nikdy nepracoval. Po mnoha peripetiích jsem do penze odešel z pozice lektora investičních specialistů.

FlAsh_7

Nepracuji, jsem student, ale ke svému hobby jsem se dostal přes otce. Pokud hledáte zálibu, zkuste toto: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Z%C3%A1li­by

Mp2

K oboru jsem se dostal tak, že jsem si našel školy, na které bylo reálné denně dojíždét.
Vypsal jsem si obory a hledal to, co má nejlepší uplatnění, kde nejsou lidi a kde se berou pěkné peníze.

mosoj

Nechal jsem vysoké školy a šel jsem za bytem, byl jsem totiž ženatý a jsem dosud. Stále se stejnou ženou. 40 let jsem pracoval v jedné továrně kde jsem se postupně vypracoval. Vše co jsem v životě dělal, mně bavilo!!!
Mimo jiné, který podnikatel vám dnes dá k dispozici vlastní byt za pár šupů. Tehdy 15 000 Kč a ty stejně zaplatil zaměstnavatel.

anonym

Bavilo mne to, už od mala … první programovatelný počítač jsem dostal od táty jako dárek, byla na něj čekací fronta jak blázen a vyráběli ho tehdy ve slovenské Skalici – tehdy jsem na to zíral jak na zjevení, byl to přesný klon „emerikán“ ZX Spectra, který se tu absolutně nedal sehnat a tohle byla jeho dokonalá kopie, přímo u mě na stole před televizí na uhlí 🙂 Od té doby se v tom vrtám pořád a furt je co objevovat 🙂

led

ge0rge, zjavne máte na mysli Didaktik Gama., ktorý vyrábalo výrobné družstvo Didaktik Skalica.
Môj prvy „naozaj môj“ bol ZX81 od lorda Sinclaira s až 1kB RAM predchodca ZX Spektra.
ZX Spetrum nebol amerikán, ale anglán 🙂 vyrábala ho firma Sinclair Research Ltd

Dochy

Předešla jste mně. Zrovna jsem chtěl proti té emerice protestovat 😉

led

Prepáčte 🙂