n_kodies

Jak jste přežili střední školu?

Zajímá mě to protože jsem v prváku a už mě to deptá. Jak rychle vám střední škola utekla? Mě utíká strašně pomalu a snad nikdy neskončí…

Odpovědi
da ny

Nevím, o co jde tobě. Zda tě škola nebaví, nejde nebo je příliš nenáročná a ty se nudíš?
Nám říkali: " běž na učňák, když tě to nebaví, nebo běž pást krávy…" „Nezabírej místo jinému.“
Tehdy bylo velké štěstí, dostat se na SŠ, hlavně odbornou. Já dělala 2 zkoušky (talentovou a přijímací). Žák musel mít „dělnický původ“ , rodiče splňovat kádrové předpoklady atp. Taťka byl dělník… Tehdy ti co neuspěli na výběrových školách „skončili“ i s 3 na gymnáziu, kterým skončili.
Doba byla jiná a my jsme se snažili (většina). 😁

SZŠ v pohodě, hodně písemných prací, čtenářský deník a přečtené knihy.
V 1. ročníku pak hodně „domácích úkolů“ (kreslení, modelování), ve 2. Ročníku modelování. Celé 4 roky hodně praxe (2× týdně do 19. h). Marurita z praxe + 4 předměty.
člověk se nenudil, nevěděl, co dřív :)
Děti:

1. Obchodněma­nažerský směr, lehčí SŠ, maturita ze 4 předmětů. Na soukromé škole Bc.
Nyní Ing. z VŠE, studium při zaměstnání = otročina, žádný volný čas, na nudu už vůbec ne.
2. Gymnázium: hodně učení, seminárních prací z několika předmětů. Náročnější, volného času minimum. Hodně četla, čtenářský deník povinností + individuálně zadané knihy češtinářkou. Státní maturita cca z 6 předmětů (3 stát, 3 škola).
Nyní: ze 2 fakult Bc., chodí do zaměstnání. Magisterské studium při zaměstnání na 2 VŠ (Ing., Mgr.) dálkově, tedy bez dovolené, padne na školy.

Tak nereptej a snaž se :D

quentos

Relativně dobře, i přestože to byla léta učení se od rána do večera. Ve srovnání se ZŠ jsme byli, zejména na druhém stupni, výborný stmelený kolektiv, takže jsem se do školy i těšíval.

Drap

Přežil jsem ji v pohodě a utekla bohužel příliš rychle

autacek

Přežili jsme ji jako všichni ostatní.

Časem na to budeš vzpomínat jako na jedno z nejkrásnějších období svýho života, kdy sis mohl dělat co jsi chtěl, nic tě nebolelo a měl jsi o všechno postaráno.

Bobek 2

Střední školu jsem přežil jako každou jinou školu. Člověk tam musel každý den chodit, sem tam se doma připravovat, občas pořádně zabrat, někdy dostal z něčeho lepší známku, někdy horší, někteří učitelé byli lepší, jiní slabší…

Před maturitou nás ředitel školy uklidňoval tím, že i bez maturity se dá žít a že si váží spousty lidí, kteří maturitu nemají.

Ale pokud někomu už v prváku škola fakt hodně nesedne, tak asi je namístě uvažovat o tom, jestli školu nezměnit.