Jak jste oslovovali,za komunistu, lékaře? Pane nebo soudruhu doktore!

Nejlepší odpověď
anonym

Tomáši-byla jsem vdaná za chirurga.Žili jsme na vsi,on byl pan doktor a já paní doktorová a to bylo za tuhého komunismu.Domorodci si nás předcházeli jitrnicemi a různými jinými naturáliemi.Byla to prča (po této stránce) :D

Další odpovědi
anonym

Ve vztahu pacient- lékař, zásadně pane doktore.
Soudruh se vyžadovalo jen na stranické půdě, někdy i primářských poradách, kde figuroval zapálený ředitel.
Mimo život pak jen v odlištěných TV seriálech, jejichž scénáře schvaloval s. Müller z ÚV KSČ.

Damiana

Paní doktorko, pane doktore.
Dodnes si pamatuji na pikantní, stranicky možná až moc „uvědomělý“ výrok naší zapálené soudružky třídní v osmé třídě, když nás měli očkovat nebo co to bylo a ona nám oznámila: Děvčata, připravte se. Zítra vás přijde píchat soudruh doktor.

Drap

Zásadně pane. Ve zdravotnictví bylo a je zažité pane. Soudruhu, ta by musel být nějaký zarytý fanatik, a nebo když chtěl doktora namíchnout.

beer

Pane doktore bylo naprosto běžné a kdybych mu řekl „soudruhu“, asi by odpvěděl „čest práci“ a otevřel mně dveře k odchodu ))

sevos

Pane doktore.

Funna

soudružko, jsem jako dítě, říkala snad jen učitelce…jinak nikomu ne…

annas

Pane doktore. Mám dojem, že oslovení, soudruhu doktore, používali jen
určití jedinci.