Avatar uživatele
anonym

Jak jste oslovovali,za komunistu, lékaře? Pane nebo soudruhu doktore!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, Andělé před 4299 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tomáši-byla jsem vdaná za chirurga.Žili jsme na vsi,on byl pan doktor a já paní doktorová a to bylo za tuhého komunismu.Domorodci si nás předcházeli jitrnicemi a různými jinými naturáliemi.Byla to prča (po této stránce) :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ve vztahu pacient- lékař, zásadně pane doktore.
Soudruh se vyžadovalo jen na stranické půdě, někdy i primářských poradách, kde figuroval zapálený ředitel.
Mimo život pak jen v odlištěných TV seriálech, jejichž scénáře schvaloval s. Müller z ÚV KSČ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Paní doktorko, pane doktore.
Dodnes si pamatuji na pikantní, stranicky možná až moc „uvědomělý“ výrok naší zapálené soudružky třídní v osmé třídě, když nás měli očkovat nebo co to bylo a ona nám oznámila: Děvčata, připravte se. Zítra vás přijde píchat soudruh doktor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zásadně pane. Ve zdravotnictví bylo a je zažité pane. Soudruhu, ta by musel být nějaký zarytý fanatik, a nebo když chtěl doktora namíchnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Pane doktore bylo naprosto běžné a kdybych mu řekl „soudruhu“, asi by odpvěděl „čest práci“ a otevřel mně dveře k odchodu ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Pane doktore.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

soudružko, jsem jako dítě, říkala snad jen učitelce…jinak nikomu ne…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Pane doktore. Mám dojem, že oslovení, soudruhu doktore, používali jen
určití jedinci.

před 4299 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek