andyana

Jak jste oslavili čarodějnice?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Jako obvykle.

Další odpovědi
anonym

Jsou tři hodiny nad ránem a jedné čarodějnici se porouchala mašina a tak letěla domů. Což znamená že čarodky trávím v práci.

lota

Nijak. Bohužel.

anonym

V dnešní době se slaví čarodějnice,ale tento název oslav není správný,je to vše předělané a přejmenované ze svátku beltine.
Oslavuje příchod jara a tepla, zrození a lidé se připravují na to, že budou po zimě zase hospodařit na poli. Slaví se tedy jako protipól Samhainu (Halloweenu), přesně po půl roce.

Tento svátek je spjatý s bohem Belenem a také s ohněm. Beltine v překladů znamená zářící oheň či Belenův oheň. Zapalovaly se velké ohně a oheň symbolicky očistil lidi i zvířata od neduhů a nečistých myšlenek, které se nashromáždily v temném zimním období. Ohně na návrších měly také ochranný smysl. Ohně v domácích krbech se uhasily a zapálily se nové.

V předvečer Beltainu se milenci vydávali do lesů, květen potom byl svátkem milostných her a z této doby možná také pochází líbání pod rozkvetlým stromem na 1. máje,který takto někteří přejmenovali právě na 1.máj.
Doba nese sebou i důsledky a tím i špatný výklad některých pojmů právě jako je svátek Beltine.
Takto slavím svátek já a spousta dalších,kteří ví co se vlastně slavit má.
Čarodějnice jsou jen pozůstatkem tohoto svátku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spolu-souvisi-svatek-beltine-a-zvyk-libat-se-na-prvniho-maje-pod-rozkvetlym-stromem

da ny

Nikdy jsem je neslavila.
Když byly děti malé, chodívali jsme s kolegyněmi a jejich ratolestmi k vatře (před tím program pro děti) a na ohňostroj. Kdysi na lampionový průvod ;).
Pár let jsme "slavili " narozeniny jedné kolegyně z práce :)

anonym

S Madonou v posteli.