Kelt

Jak jste na tom podle statistiky s MPS?

Takže v roce 2020, se provádí sčítání lidu a bude se uvádět, zda máte pračku, myčku a sušičku, použil jsem MPS. Máme pouze pračku, sušičku ani myčku nemáme. Nevím, zda to jsou předměty, které určují, kam patříte? Jak jste na tom vy a co si o tom myslíte? Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Pokud je mi známo, tak údaje o MPS nejsou součástí navrhovaných informací, které mají být o bytech zjišťovány (aspoň podle vládou projednaného návrhu zákona o
sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021).
Odhaduji, že v ČR má pračku min. 95 % domácností, myčku 30–50 %, sušičku 5 – 15 %. Naše domácnost je P+M+S-.

Kepler

Jsem na tom stejně jako ty, sušičku a myčku považuji za zbytečnosti. Myslím, že tyto předměty nic neurčují, je to jenom statistika vybavenosti domácnosti.

Mc Merkurion

… sčítání je po deseti letech, co si dobře pamatuju, takže až příští rok …
… mám vše v jednom, včetně kuchařky a uklízečky, o svůj vercajk se stará ona, jestli jsou to zbytečnosti, nebo nutnosti se musíš zeptat jí, mně je to šumák …

Ametyst

Dnes, kdy se ani lísteček nepohne bez vědomí Evropské unie, se eurosoudruzi podívají na formuláře, a usoudí, že spotřebujeme příliš mnoho elektřiny. Proto zase od vysavačů přejdou plynule na regulaci výkonu praček a sušiček. Naše právo vybrat si se v EU jasně ztenčuje.

autacek

Co to má co dělat v reality – nákup, prodej?

Jinak si myslím, že po těchto informacích nikomu nic není a to jsem dokonce zaslechl, že by měly být pracovníci při zjišťování oprávněni si tyto informace fyzicky ověřit!

nyjono

autacek – pověření pracovníci nechodí do bytů, vše se sepisuje třeba mezi futry nebo na dvorku.

Pepa25

Ametyst zase nezklamala 🙂 Sčítání bude i v USA, to Trump určitě plní přání EU …